Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Olympiáda dětí a mládeže v Karlovarském kraji

Olympiáda dětí a mládeže v Karlovarském kraji

Olympijský oheň zaplál, v Karlovarském kraji začaly Hry IX.zimní olympiády dětí a mládeže.

Ilustrační foto
20. ledna 2020 - 12:00

Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně odstartovala Olympiáda dětí a mládeže 2020. Na plochu nastoupilo 14 výprav sportovců jednotlivých krajů a hlavního města Prahy vedených vlajkonoši – slavnými regionálními sportovci, hejtmany a dalšími zástupci krajů. Zúčastnili se i starostové a představitelé měst a obcí.

V úvodu ceremoniálu vystoupila taneční skupina Mirákl a formace RapPresent. Návštěvníky zaplněné KV Areny přivítal populární moderátor Libor Bouček a pozdravili je místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman, předsedkyně Řídicího výboru akce a exhejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová i radní Karlovarského kraje Josef Váňa.  

V průvodu jednotlivých výprav se představili úspěšní sportovci, kteří budou reprezentovat na olympiádě své kraje. „Chtěl bych pozdravit všechny sportovce, kteří tady změří síly a popřát jim hodně úspěchů. Zároveň musím ale také poděkovat organizátorům, kteří do poslední chvíle řešili stav sportovních areálů kvůli nedostatku sněhu a zvládli to s úsměvem. Věříme, že vás všechny čeká skvělý olympijský týden,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis vyjádřil naději, že všichni sportovci, trenéři a další účastníci se budou v Karlovarském kraji cítit dobře a dosáhnou co nejlepších výkonů. „Děláme maximum pro to, abyste měli veškeré potřebné podmínky na všech sportovištích. Doufáme, že si z olympiády v našem kraji odvezete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky,“ zdůraznil.

Olympijský oheň zažehla lyžařka Šárka Strachová, bronzová z olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a čtyřnásobná medailistka z několika světových šampionátů. Myšlenku fair play připomněla nejen sportovcům za Český klub fair play někdejší běžkyně na lyžích Květa Pecková Jeriová. Součástí ceremoniálu byl i slib rozhodčích a sportovců. Pak už patřila plocha KV Areny krasobruslařské exhibici a koncertu zpěváka Mikolase Josefa.

Až do 24. ledna mohou zájemci sledovat průběh mládežnické olympiády a jednotlivé sporty na programu ČT sport, na iVysilani a na HbbTv. Česká televize přinese denně 5-8 hodin živých přenosů.

Informovala Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí, Krajský úřad Karlovarského kraje a Infocentrum Boží Dar.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)