Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Opatření města v souvislosti s epidemiologickou situací

Opatření města v souvislosti s epidemiologickou situací

V souladu s nařízeními vlády je Magistrát města Karlovy Vary na dobu od 16. do 23.března uzavřen.

Karlovy Vary
18. března 2020 - 12:00

Ve středu 18. a v pondělí 23. března bude otevřena podatelna magistrátu a to v době 8:00-10:00 a 15:00-16:00. Žádáme všechny klienty, aby pokud možno vyřizovali podání, žádosti apod. elektronickým podáním nebo právě prostřednictvím podatelny. V případě nejasností nebo dotazů jsou k dispozici pracovníci magistrátu, na které se lze obrátit telefonicky nebo e-mailem, v souladu s mimořádnými opatřeními je však maximálně omezen osobní kontakt.

Zároveň město Karlovy Vary ruší od 17. března školní spoje (spoje, které jezdí pouze ve dnech školního vyučování, v jízdních řádech značené „š“ nebo „c“) s výjimkou těchto tří spojů, které zůstávají v provozu:
  • Hory (7:17) – Doubí (7:31) – Tržnice (7:53)
  • Stará Role (7:22) – Tržnice (7:33) – Lidická (7:42)
  • Lidická (13:49) – Tržnice (13:58) – Stará Role (14:09)

Vedení města Karlovy Vary projednalo aktuální situaci

V úsporném režimu fungují městské mateřské školy. Přes devadesát procent rodičů v pondělí své děti do školky nepřivedlo, ale jsou i rodiče, pro které není jiná alternativa. Město děkuje rodičům, kteří nechávají děti doma, za jejich ohleduplnost a opatrnost, na druhou stranu je plně připraveno zajistit péči o děti například rodičů pracujících v nemocnicích, ve složkách integrovaného záchranného systému apod.

Piktogramy na kolonádách nabádají udržovat odstup

Správa přírodních lázeňských zdrojů a kolonád Karlovy Vary v souvislosti s mimořádnými opatřeními osadila na přístupné kolonády v lázeňské části města piktogramy, upozorňující návštěvníky na dodržování vhodného odstupu.

Karlovarskénovinky.cz informoval Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)