Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Oprava semaforů v centru Karlových Varů začala

Oprava semaforů v centru Karlových Varů začala

Termín dokončení plánované kompletní obnovy semaforů na karlovarské křižovatce Chebský most – nám. Republiky je 28. dubna, práce na opravě se ale o týden zkrátí.

Ilustrační foto
18.duben 2017 - 12:00

„Rozhodli jsme se začátek plánovaných oprav posunout o týden, abychom zajistili bezproblémový provoz v centru města během Velikonoc. S obnovou návěstidel tedy začneme až 18. dubna,“ vysvětluje změnu termínu 1. náměstek primátora města Čestmír Bruštík.

Během deseti dnů bude provedena demontáž stávajících žárovkových návěstidel a výstavba nových s LED technologií. Vyměněny budou také tzv. řadiče, jejichž technický stav byl příčinou časté poruchovosti semaforů a tedy i dopravních komplikací na frekventované křižovatce.  Obnova se dotkne zařízení na křižovatce Chebský most - nám. Republiky a na přilehlé křižovatce ulic Západní a Dr. Engla, tedy v lokalitě „u Becherovky“.

Z technických důvodů je nezbytné, aby byly semafory po celou dobu oprav vypnuté. Opravné práce budou probíhat s přestávkami během dopravních špiček, jen ve výjimečných situacích bude částečně zúžen jízdní profil komunikací. Na provoz v exponované křižovatce bude dohlížet a dopravu v době špiček řídit Policie ČR.


„I přes nastavená opatření můžeme očekávat jisté komplikace v provozu na obou stranách Chebského mostu. Proto prosíme motoristy o strpení a žádáme, aby zvážili náhradní trasy při cestě do centra města,“ uzavírá náměstek Bruštík.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.čez)