Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji

Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji

Smyslem konference Péče o památky a krajinu je prezentovat veřejnosti ukázky příkladné péče o kulturní dědictví regionu, a představit vybrané realizované projekty a jejich iniciátory.

Konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kr
16.únor 2017 - 08:30

Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska pořádá ve spolupráci s Domem kultury Ostrov ve čtvrtek 23. února 2017 na zámku v Ostrově první ročník konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji – prezentace činnosti spolků, obcí, odborných institucí a dalších organizací v oblasti záchrany a obnovy památek a kulturní krajiny na území Karlovarského kraje v roce 2016.

Záštitu nad konferencí převzaly paní náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje a radní pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Daniela Seifertová a ředitelka územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti Mgr. Romana Riegerová.

Cílem konference je rovněž setkání zástupců nejrůznějších odvětví památkové péče v Karlovarském kraji a předávání si zkušeností při záchraně a obnově kulturního dědictví regionu.


Mezi přednášejícími budou pracovníci regionálních muzeí a dalších odborných institucí, starostové obcí, zástupci nejrůznějších spolků i majitelé památkových objektů. Konference je tematicky zaměřena především na regionální památky a památkou péči, její význam však jistě přesahuje rovněž do oblasti cestovního ruchu, pro který jsou realizace záchrany a obnovy kulturního dědictví regionu důležitým aspektem rozvoje.

Program konference bude probíhat ve čtvrtek 23. února 2017 od 10.00 do 18.00 v Informačním centru v podkroví zámku v Ostrově.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jaroslav Vyčichlo za Spolek pro dokumentaci a obnovu památek  Karlovarska.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto.arch.spolek)