Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Podnikatelé budou diskutovat s hejtmankou o podpoře kraje

Podnikatelé budou diskutovat s hejtmankou o podpoře kraje

​Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje a Karlovarský kraj pořádají 19.června 2018 společné setkání zástupců firem a zaměstnavatelů v regionu s hejtmankou Janou Vildumetzovou.

Hejtmanka Jana Vildumetzová
12. června 2018 - 12:00

Hovořit se bude především o podpoře podnikání ze strany kraje v uplynulém období i o plánovaných akcích na území regionu.


„Chtěla bych také s představiteli podnikatelské sféry mluvit o programu Restart, v rámci kterého chceme čerpat finance na rozvoj regionu, ale potřebujeme k tomu, aby stát  při schvalování jednotlivých opatření akčního plánu garantoval jak vyhlášení příslušného dotačního programu, tak potřebnou finanční podporu. Společnými tématy určitě také bude problém s nejnižší průměrnou mzdou v kraji, s nedostatkem kvalifikovaných sil technického směru a s tím souvisejí i změny ve středním školství. Připomenu ale určitě také snahu krajů o systémové financování dopravní infrastruktury, tedy silnic II. a III. tříd, dofinancování regionálního školství, možnosti řešení personální nouze ve zdravotnictví,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.


Na akci, která se uskuteční v karlovarském centru Dvorana,  je nutná registrace předem, a to nejpozději do 12. června 2018. Účast pro registrované je samozřejmě zdarma. Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.parll)