Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Pohlazení pro děti ze znevýhodněného prostředí

Pohlazení pro děti ze znevýhodněného prostředí

Sokolovský spolek Pohlazení, který pomáhá dětem ze sociálně či jinak znevýhodněného prostředí, vyslal v létě dvacet dětí na letní tábory. Dokonce i do francouzské Normandie.

Ilustrační foto
31. října 2019 - 12:00

Sokolovský spolek Pohlazení, který pomáhá dětem ze sociálně či jinak znevýhodněného prostředí, vyslal v létě dvacet dětí na letní tábory. Užívat si jich mohly celkem dvě desítky dětí, a to nejenom při pobytech v České republice. Nechyběly ani atraktivní destinace v Německu nebo ve Francii. A nechyběly ani jiné aktivity, které spolek Pohlazení pro mládež přichystal.

Šest chlapců se zúčastnilo desetidenního tábora Divokého západu Klubu Pathfinder na Hadovce u Konstantinových Lázní. Čtyři kluci se vydali do vzdálenější Raspenavy u Liberce, kde strávili čtrnáct dní na táboře Severní hvězdy Klubu Pathfinder, a do německého Heiligenhofu u Bad Kissingenu odjelo ze spolku Pohlazení na patnáct dní sedm děvčat.  Spolek Pohlazení částečně finančně přispěl i na cestu třem dvanáctiletým klukům do Normandie, kam je na šest týdnů zdarma pozval Američan Jim McDonald za účelem výuky angličtiny. Všichni byli z táborů nadšení a těší se na příští léto. Pohlazení se finančně podílelo i na dvoudenním výletu vedoucího romských bohoslužeb v sokolovském sboru adventistů Luboše Olaha s dětmi na Kamencové jezero u Chomutova.


Před prázdninami spolek zorganizoval spolek pro děti za odměnu za práci ve škole cestu do zábavního parku Mirakulum v Milovicích, nejdříve jeli kluci a potom také děvčata. Závěr prázdnin tradičně patřil v Pohlazení vodákům. Třicet pět dětí a dospělých splulo část řeky Ohře ze Sokolova do Lokte na raftech a kánoích. V Lokti na všechny čekal dobrý oběd v rodinném pivovaru Svatý Florián. Všem, kteří jakkoli pomohli s organizací účasti dětí na táborech a výletech, moc velké díky.

Informovala Hana Kábrtová, Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)