Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Pokračování vycházky do národní přírodní rezervace Úhošť

Pokračování vycházky do národní přírodní rezervace Úhošť

V sobotu 27. května 2017 se koná pokračování zajímavé botanické vycházky do cenného území národní přírodní rezervace Úhošť ve vrcholném období květu.

NPR Unhošť
19.květen 2017 - 12:00

"Tentokrát projdeme západní polovinu Úhoště přes kouzelné Meziříčské údolí k Brodcům a vyšlapeme jižní strání na vrchol. Uvidíme zachovalou teplomilnou hájovou květenu a nezapomenutelné kavylové stepi. Průvodcem je Radek Fišer ze Správy CHKO Slavkovský les," informují organizátoři akce.

"Sraz účastníků je v 10:00 v Zásadě u Rašovic mezi Kadaní a Kláštercem nad Ohří (50°22'18''N, 13°13'44''E). Z Kadaně je nutno dojít pěšky (4 km) nebo dojet osobními vozy, parkování možné v Zásadě. Odtud se společně přesuneme pěšky z obce Zásada po červené turistické značce do NPR Úhošť, zčásti trasa povede po naučné stezce Úhošť, projdeme Meziříčským údolím k Brodcům a pak si vyšlapeme jižní strání nahoru na vrchol Úhoště. Nakonec je návrat do Zásady (příp. do Kadaně). Délka trasy bude nastavena podle počasí a zájmu 5 až 10 km. Koná se za každého počasí," uvedla pro Karlovarskenovinky.cz Mgr. Jana Rolková.

Vycházka za orchidejemi do parku v Mariánských Lázních

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete i letošním roce těšit na mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

Karlovarskenovinky.cz informovala Mgr. Jana Rolková za AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:schko)