Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Pomoc při hledání práce nabízí pracovní burzy

Pomoc při hledání práce nabízí pracovní burzy

Veletrh pracovních příležitostí již několik let nabízí nejen studentům v regionu možnosti zaměstnání.

Veletrh pracovních příležitostí
19.únor 2017 - 07:30

Již čtvrtým rokem se v Kulturním centru Svoboda v Chebu konal Veletrh pracovních příležitostí, který pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje.

Jedná se o setkání zaměstnavatelů, kteří mají možnost nabídnout zájemcům z řad studentů, ale i uchazečům z úřadu práce, volná pracovní místa. Lednová statistika nezaměstnanosti však ukazuje, že na Chebsku je tak nízká míra nezaměstnanosti, že už není vlastně ani kam klesnout. V evidenci jsou už pouze ti lidé, kteří pracovat nechtějí a nikdy nebudou. Ti zájem o nabídku veletrhu nemají.

„Veletrh je prospěšný především pro absolventy škol, kteří hledají práci a zde mají možnost ucelené nabídky. Zaměstnavatelé v průběhu celého dne představují své firmy potencionálním zájemcům a ti získají jakýsi přehled o trhu nabízené práce v našem regionu,“ uvedl starosta města Petr Navrátil.


Podle slov ředitele Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Stanislava Kříže je nedostatek pracovních sil právě v oblastech, kde se daří rozvíjejícím se průmyslovým zónám. A tady je především řeč o Chebu. „Lidé v těchto oblastech chybí. Nahrazují je agenturní zaměstnanci nebo síly ze zahraničí. Firmy, které dříve spolupracovaly, si teď pracovníky přetahují. Problém je také blízkost hranic a podstatně vyšší platy v Německu,“ dodal.

V Kulturním centru Svoboda měly zastoupení lázeňské společnosti, státní správa, jako je policie, armáda aj. Svůj stolek měl i Městský úřad. Nabídka pracovních míst se týká i některých jeho odborů. Informovala Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:cheb)