Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Přednáška studentům ukáže, jak se vyšetřit na rakovinu

Přednáška studentům ukáže, jak se vyšetřit na rakovinu

Každých sedm minut je v České republice zjištěn jeden nový onkologický pacient. Proto je důležité klást velký důraz na prevenci.

Operace. Ilustrační foto
9. prosince 2017 - 12:00

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius této problematice věnuje kampaň Hlídej.se, cílenou na veřejnost a především na studenty středních a vysokých škol.

S podporou Karlovarského kraje naučí mimo jiné, jak na samovyšetření prsu a varlat. V úterý 12. prosince s tematickou přednáškou i praktickými ukázkami vystoupí ředitelka Dialogu Jessenius Michaela Tůmová přímo na půdě Vysoké školy finanční a správní v Karlových Varech. Vstup je zdarma.

Od patnácti let provádět pravidelné měsíční samovyšetření prsu u dívek a samovyšetření varlat u chlapců. Tak zní doporučení lékařů v rámci prevence rakoviny prsu či varlat. Jak má ale správné samovyšetření probíhat? Lze se někde poradit nebo si to dokonce vyzkoušet? A jaké faktory mohou ovlivnit vznik rakoviny? Na tyto otázky i na mnohé další odpoví přednáška Michaely Tůmové, ředitelky společnosti Dialog Jessenius, specializující se na informovanost v oblasti onkologických onemocnění.


Přednáška je součástí nové kampaně Dialogu Jessenius s názvem Hlídej.se. Cílí zejména na studenty, které chce seznámit se základy prevence některých typů onkologických onemocnění. „Během hodinové přednášky představíme skutečné příběhy onkologických pacientů, hostem bude mladá pacientka z organizace Bellis Young Cancer. Ale hlavně, účastníci si na speciálních modelech mohou na místě prakticky natrénovat samovyšetření prsu či varlat,“ odhaluje program Michaela Tůmová.

Přednáška se koná v budově Vysoké školy finanční a správní v Karlových Varech (ulice T. G. Masaryka 541/3), v úterý 12. prosince od 10:00 hodin.

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky.

K hlavním projektům patří publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, která mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu, prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.

(vm,Karlovarskenovinky.cz, foto: wikipedie)