Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Předvánoční čas v lázeňských lesích přinese pohodové nákupy

Předvánoční čas v lázeňských lesích přinese pohodové nákupy

Předvánoční čas v lázeňských lesích kromě nákupů přinese i „Výzvu roku“ pro rodiče s dětmi.

Prodej stromků v LLKV
9. prosince 2022 - 12:00

V pondělí 12. prosince začne na Svatém Linhartu, vedle budovy ředitelství Lázeňských lesů Karlovy Vary, prodej vánočních stromků. Zájemci si mohou vybrat jedli z jihočeské plantáže nebo smrk z prořezávek v lázeňských lesích. Od 20. prosince naváže prodej kaprů. Pro rodiny s dětmi je na poslední adventní sobotu připravena dobrodružná stezka spojená s plněním úkolů na 12 stanovištích symbolizujících jednotlivé měsíce v roce, na kterou návštěvníky dovezou vánoční autobusy.

Poklidná atmosféra, vzdálená předvánočnímu shonu nákupních center, k areálu Svatého Linhartu patří a provází i nákupy vánočních stromků a kaprů. „Návštěvníci, kteří si pro stromek zajednou k nám, můžou nákup spojit s ochutnáním zákusku v kavárně, opékáním buřtů nebo prohlídkou zvěře v oboře,“ láká do lesů ředitel Stanislav Dvořák.

„Někteří lidé si přejí mít vánoční stromek co nejdokonalejší, pro ty jsme dovezli jedle vypěstované na plantážích v jižních Čechách. Výhodou jedle je také to, že ze všech vánočních stromů vydrží nejdéle,“ vysvětluje dále ředitel. „Jiní zákazníci upřednostňují řešení co nejvíce šetrné k přírodě. Ti jistě uvítají smrky z prořezávek.“

Prořezávky zastupují v lese zdravotní výběr, to znamená, že vyřezány jsou stromy, které by neobstály ani při ponechání porostu samovolnému vývoji. Výhodou smrků je také jejich nízká cena. Jedle ve výšce od 1 do 2,5 metru budou rozděleny podle ceny do čtyř kategorií, smrky do dvou. Ceník je uveden na webových stránkách organizace.

Frézování kmínku a zabalení do sítě bude k zakoupenému stromku zdarma. Kupující si mohou odnést také chvojí k vytvoření dekorací. Prodej bude zajištěn každý den od 11 do 17 hodin vedle budovy ředitelství Lázeňských lesů Karlovy Vary, na Sovově stezce. Od 20. prosince budou k dispozici také kapři pocházející z rybničního chovu a od srpna aklimatizovaní v Lučním rybníce v oboře na Linhartu. Prodej bude ukončen 23. prosince. Na Linhartu budou připraveny také koše s rozdělaným ohněm na opékání. Buřty budou k zakoupení v kavárně.Zábavu pro rodiny s dětmi přinese „Výzva roku“ – stezka vedoucí od Svatého Linhartu k Doubské chatě. Tentokrát bude symbolizovat proměny přírody během celého roku – dvanáct stanovišť s úkoly odráží náladu a podobu jednotlivých měsíců. Zážitek umocní osvětlení a výzdoba jednotlivých zastávek. Lampion, kterým si účastníci stezky posvítí na cestu, si vyrobí na prvním stanovišti u proskleného altánu a tady získají také mapu okruhu. Výpravu zakončí vánočně vyzdobená Doubská chata, Ježíšek, zpívání koled a také zasloužená odměna.

Na přípravě stezky, kterou si návštěvníci mohou projít 17. prosince od 15:30 do 18 hodin, se spolu se zaměstnanci lázeňských lesů podílí Infocentrum města Karlovy Vary a autobusy na Linhart zajistí Dopravní podnik Karlovy Vary.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?