Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Při čištění řeky Ohře se našel i zubní kartáček se zubem

Při čištění řeky Ohře se našel i zubní kartáček se zubem

V letošním roce se již po třetí konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře.

Z čištění řeky Ohře
15. dubna 2018 - 11:04

V sobotu 7. 4. 2018 se tak vydalo celkem 960 dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Chebu až po Postoloprty, zároveň se čistila také řeka Teplá v Bečově nad Teplou. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 73 lodích.

Na celém území se podařilo sesbírat necelých 21 tun odpadu. V letošním roce proběhla poprvé soutěž o největší kuriozitu, kterou vyhrála slečna ze skupiny z Gymnázia Sokolov, jejíž úlovkem byla zubní protéza se zubem. Jako další zajímavé kuriozity byly nalezeny například bankovka, zubní protéza, zabalený salám, tělo panenky Barbie, toaletní prkénko, nočník, lyže, různé sošky či blokovací páka k volantu. Další bizarnost tvoří také množství nalezených peněženek, které byli lupiči zahozeny do řeky. 

"Poděkování patří všem zapojeným dobrovolníkům , dále pak všem sponzorům, kteří akci podpořili a také Povodí Ohře s.p., jež poskytlo rukavice a pytle a zajistilo následně po akci svoz nasbíraného odpadu," děkují organizátoři.


(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:mas sokolovsko)