Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Přijďte na Den otevřených dveří karlovarského letiště

Přijďte na Den otevřených dveří karlovarského letiště

Akci pořádá Karlovarský kraj, Letiště Karlovy Vary a Spolek přátel karlovarského letiště.

Z letiště
17. září 2019 - 12:00

V letošním roce si Letiště Karlovy Vary připomnělo významné výročí 90 let od prvního přistání letadla na nově budovaném letišti v Olšových Vratech. Při té příležitosti zve malé i velké návštěvníky na Den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 21. září od 11 do 17 hodin.

Prvním, kdo na ještě nedostavěném letišti přistál, byl  Andrew Paton Holt, významný britsko-kanadský bankéř a podnikatel na svém letounu Fokker F.VIIb/3m. Tímto letem vlastně zahájil leteckou dopravu lázeňských pacientů, když vedle něj z letounu vystoupili ještě jeho dva přátelé, kteří přicestovali do Karlových Varů na ozdravný pobyt.

„Během Dne otevřených dveří chceme ukázat široké veřejnosti, jak se letiště za devadesát let vyvinulo a stalo se funkční součástí celého regionu,“ uvedl jednatel letiště Jiří Pos.


Lidé, kteří navštíví Letiste_plakat.jpgDen otevřených dveří, si budou moci prohlédnout zázemí letiště, uvidí ukázky z činnosti policie, hasičů a celníků, k dispozici bude technika, která je používána při údržbě letiště a odbavení letadel. Od 13 hodin začnou letecké ukázky.

„Děti se mohou těšit na doprovodný program i zábavné soutěže o ceny. Vylosujeme několik dětí, které čeká vyhlídkový let po okolí Karlových Varů,“ upřesnil Jiří Pos.V areálu letiště je zajištěno bezplatné parkování pro ty, kteří přijedou vlastními vozy, od karlovarské Tržnice bude jezdit v pravidelných intervalech na letiště zdarma autobus Dopravního podniku Karlovy Vary.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)