Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Přípravy na mezinárodní veletrh cestovního ruchu v Norimberku

Přípravy na mezinárodní veletrh cestovního ruchu v Norimberku

Expozice Karlovarského kraje bude největším zástupcem České republiky na tomto veletrhu.

Ing. M. Pospíšil, L. Baranovská
10.březen 2017 - 12:00

Ve dnech 14.- 19. března 2017 se na veletrhu v Norimberku představí Karlovarský kraj ve své vlastní expozici. Pozice a vzhled krajského stánku o velikosti 124m2  byly stejně jako v loňském roce projednány se společností AFAG zástupci z Chebu, Ing. Pospíšilem a PhDr. Brabačovou, kteří jsou zároveň za provoz expozice po dobu trvání veletrhu zodpovědní.

Nejlépe navštěvovaného jarního veletrhu v Německu se spolu s karlovarskou organizací  Živý kraj - destinační agentura pro Karlovarský kraj, z. s. a městem Cheb účastní další zástupci kraje: Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Loket, Aš, Ostrov, Sokolov a také akciová společnost Becherovka.


Přidanou hodnotou karlovarské regionální prezentace je i účast podnikatele ze Skalné, pana Kircha, který vedle regionální expozice bude po celou dobu veletrhu provozovat restauraci se 60 místy k sezení. Nabízet se bude česká kuchyně, především pak vyhlášené řízky z jejich skalenské Hospůdky na chaloupce. Těmi si ostatně získal přízeň návštěvníků veletrhu už v loňském roce. Společně s restaurací je tedy expozice Karlovarského kraje tím největším zástupcem České republiky na tomto veletrhu. Na republikovém stánku agentury Czechtourims, který bude opodál, je totiž přihlášeno pouhých 8 vystavovatelů.

Prezentaci svých nej zahájilo město Cheb a  destinační agentura Živý kraj  už v únoru prostřednictvím reklamy v  německo-anglickém turistickém časopise Travel Eye, který je distribuován do infocenter v celé republice a z nějž nemalou část nákladu povezou chebští také na stánek do Norimberku.

Informovala PhDr. Marcela Brabačová, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu, Městský úřad Cheb.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:měú)