Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Příroda Karlovarského kraje skrývá řadu skvostů a zajímavosti

Příroda Karlovarského kraje skrývá řadu skvostů a zajímavosti

Karlovarský kraj vydal odborné publikace o vzácných houbách a drahých kamenech v regionu.

Karlovy Vary
19. ledna 2022 - 12:00

O tom, že příroda Karlovarského kraje skrývá řadu skvostů a zajímavosti, svědčí nové odborné publikace zaměřené na ohrožené houby a drahé kameny, jež je možné nalézt na území našeho regionu. Právě tyto publikace vydal Karlovarský kraj.

„V případě titulu „Vzácné a ohrožené houby Karlovarského kraje“ se jedná o druhé vydání, které je rozšířením toho původního. Obsah se zásadně neliší, došlo však k drobným úpravám a doplnění textů. Druhá kniha o drahých kamenech je novinkou, které doplňuje řadu již existujících tituly o přírodě Karlovarského kraje. Milovníkům drahých kamenů a zejména minerálů přinese jistě řadu zajímavých informací,“ uvedl náměstek hejtmana Karel Jakobec.    

Cílem autorů publikace „Vzácné a ohrožené houby Karlovarského kraje“, Martina Chochela a Daniela Hrčky nebylo představit čtenářům úplný seznam druhů hub, ale předložit vhled do světa těchto organizmů, které se nachází na území kraje. Druhé vydání přináší doplnění o další druhy hub, jež byly od doby prvního vydání knihy v našem kraji nově nalezeny.

V publikaci „Drahé kameny Karlovarského kraje“ vysvětluje autor Milan Gebouský čtenářům pojem drahý kámen a jeho charakteristiky. Kniha obsahuje volné vyprávění o těchto drahých kamenech v Karlovarském kraji, jež je doplněno také řadou odborných informací a bohatou fotodokumentací.Obě publikace vydal Karlovarský kraj, každou v nákladu 2000 výtisků. Ty budou k dostání v Informačním středisku v Krajské knihovně Karlovy Vary nebo v budově C Krajského úřadu Karlovarského kraje, kanceláři  C 231.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)