Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Příspěvkové organizace v oblasti sociálních věcí dostanou nová auta

Příspěvkové organizace v oblasti sociálních věcí dostanou nová auta

Krajské domovy pro seniory a osoby se zdravotním postižením dostanou nová auta.

Ilustrační foto
29. listopadu 2018 - 12:00

Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila vyhlášení zadávacího řízení na nákup šesti užitkových devítimístných vozidel pro příspěvkové organizace v oblasti sociálních věcí. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je téměř 4,5 milionu korun.


„Nové vozy by měly sloužit v domovech pro seniory a osoby se zdravotním postižením v Perninku, Hazlově, Mariánské, Chebu, Lázních Kynžvart a Kynšperku nad Ohří. Reagujeme tak na potřeby našich příspěvkových organizací, kterým schází větší auta pro přepravu klientů a nákladu,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti Petr Kubis.


Veřejná zakázka bude zveřejněna na profilu zadavatele a Karlovarský kraj zároveň obešle výzvou k podání nabídek jedenáct vytipovaných dodavatelů. Nabídky budou hodnoceny podle jejich ekonomické výhodnosti, přičemž rozhodující bude nejnižší nabídková cena. Příspěvkové organizace dostanou zcela nová, nepoužitá auta vyrobená v roce 2018, případně v roce 2019. Zároveň nesmějí být sestavena z repasovaných dílů. K uzavření kupních smluv by pak mělo dojít v lednu příštího roku.

Informovala Veronika Severová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)