Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Pro část Františkových Lázní nařizují hygienici mimořádné opatření

Pro část Františkových Lázní nařizují hygienici mimořádné opatření

Pro část území Františkových Lázní nařizují hygienici mimořádné opatření kvůli koronaviru.

Ilustrační foto
10. září 2020 - 12:00

V souvislosti s probíhající pandemií onemocnění COVID-19 eviduje Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje na části území obce Františkovy Lázně a místní části Slatina zvýšený lokalizovaný výskyt nákazy tímto infekčním onemocněním, zejména v zařízeních lázeňské léčebně rehabilitační péče, provozovnách ubytovacích a stravovacích služeb. Z toho důvodu Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje přistoupila k nařízení takového opatření, které bude občany dostatečně chránit před nákazou a zároveň to obyvatele města bude co nejméně omezovat.

„S účinností od čtvrtka 10. září 2020 od 7 hodin ráno až do odvolání se zakazuje všem osobám pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest jako je respirátor, rouška, ústenka a další ve vnitřních prostorech zařízení lázeňské léčebně rehabilitační péče, v provozovnách ubytovacích služeb vyjma ubytoven pro dlouhodobé ubytování, v provozovnách stravovacích služeb a provozovnách služeb péče o tělo (kadeřnictví, manikúra, solária a podobně) a wellness služeb, které lidé navštěvují v rámci jednotlivých lázeňských zařízení a hotelů. Zákaz se přitom nevztahuje na děti do 5 let věku, osoby s psychickými poruchami, na dobu při konzumaci jídla a pití v provozovnách, na pokojích v ubytovacích zařízeních, na klienty čerpající péči v lázeňských zařízeních, při které nemohou mít zakryté dýchací cesty,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje Lenka Petráková.

"Zavedení mimořádného opatření vnímám jako pozitivní krok, který povede ke zklidnění situace.  V minulém týdnu proběhlo jednání se zástupci ubytovacích a stravovacích zařízení a mnoho z nich již v současné době má tato opatření zavedena ve svých provozech. Věřím, že zmiňovaná opatření budou dostatečnou prevencí a ochranou jak pro obyvatele města, tak i pro klienty, zvláště pak pro ty, kteří na své pobyty teprve nastoupí,“ sdělil starosta města Františkovy Lázně Jan Kuchař.

Připraven pomoci při řešení situace je i Karlovarský kraj. „V okamžiku, kdy mě paní ředitelka Krajské hygienické stanice informovala o nutnosti mimořádného opatření, svolal jsem jednání za účasti hygieniků, složek IZS, krajské koordinátorky intenzivní péče a jsem ve spojení se starostou Františkových Lázní. Zatím jde o lokální opatření, ale vývoj pořád sledujeme a kraj je samozřejmě v případě potřeby připraven jakkoliv pomoci v ochraně zdraví občanů i návštěvníků města,“ dodal hejtman Petr Kubis.Mimořádné opatření krajských hygieniků je v souladu s opatřeními Ministerstva zdravotnictví České republiky s celostátní působností. Znění mimořádného opatření najdete na stránkách KHS Karlovarského kraje.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)