Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Prohlídka Císařských Lázní a Sparkasse byla velkým tahákem

Prohlídka Císařských Lázní a Sparkasse byla velkým tahákem

Tradiční podzimní Dny evropského dědictví letos v Karlových Varech lákaly na prohlídku Císařských Lázní a budovy Sparkasse (bývalá Spořitelna) vedle Vřídelní kolonády.

Cisařské lazně
19. září 2023 - 12:00

O prohlídku obou zrekonstruovaných staveb byl rekordní zájem, přičemž do Císařských Lázní zamířilo 1085 návštěvníků.  Podle náměstka karlovarské primátorky Martina Duška (ANO) takhle početná skupina lidí zatím nikdy v historii této akce do žádné historické budovy nedorazila.

„Vzhledem k nákladné a dlouhé rekonstrukci Císařských Lázní jsme čekali zvýšený zájem, ale konečné číslo nás příjemně překvapilo. Je třeba zmínit, že pět set zájemců o prohlídku opravené Sparkasse je rovněž slušný výsledek a jsme rádi, že obyvatele našeho města i jeho návštěvníky opravené památky zajímají,“ uvedl náměstek primátorky.

Poděkování za velmi zajímavé komentované prohlídky objektů si podle náměstka zaslouží především historik Lubomír Zeman z Národního památkového ústavu v Lokti za Císařské Lázně a Jiří Klsák, bývalý náměstek primátora a pracovník karlovarského muzea za Sparkasse.„Je třeba rovněž zmínit, že v minulosti tyto akce pro město pořádala externí agentura a náklady šplhaly do statisíců. My jsme za přispění vedoucího odboru kultury, školství a tělovýchovy Františka Škaryda a jeho pracovníků celou akci pořídili za zhruba pětatřicet tisíc korun.  Všem samozřejmě patří velké poděkování za skvělou spolupráci,“ dodal Martin Dušek s tím, že se vedení karlovarského magistrátu bude i v příštím roce snažit připravit prohlídku dalších zajímavých a historicky cenných budov.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%