Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

Průjezd Dalovickou ulicí již nebudou brzdit zaparkovaná auta

Průjezd Dalovickou ulicí již nebudou brzdit zaparkovaná auta

Každodenní komplikace řidičů při průjezdu Dalovickou ulicí v Karlových Varech končí. Desítky zaparkovaných automobilů již nebudou stát na silnici, ale na novém parkovišti, které město nechalo vybudovat za více než dva miliony korun.

Parkoviště Dalovická
10. listopadu 2023 - 12:00

„Dalovická ulice je velmi frekventovaná a parkující vozidla bránila v plynulém průjezdu. Proto jsme hledali cestu, jak složitou dopravní situaci vyřešit. Nabízela se možnost využít sousední travnatou plochu, která se do budoucna vzhledem k poloze v těsném sousedství průtahu nedá k ničemu smysluplnému využít,“ vysvětluje náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Nové parkoviště, které bude primárně sloužit obyvatelům žijícím v Dalovické ulici, má kapacitu 41 míst včetně dvou vyhrazených stání pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

„Na parkovišti, které je napojeno na Dalovickou ulici, je obousměrná komunikace, a součástí stavby je i přístupový chodníček a veřejné osvětlení. Parkovací stání jsou provedena ze zatravňovací dlažby, chodník pak z dlažby betonové,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje a investic Magistrátu města Karlovy Vary Daniel Riedl.

Nové parkoviště se řidičům otevřelo na konci října. Ihned poté byla všechna vozidla stojící v Dalovické ulici přeparkována a policie začala striktně kontrolovat dodržování zákazu stání.„Máme ve městě vytipováno ještě několik dalších problematických míst, kde zvažujeme podobný postup. Jednou z nich je například Husova ulice ve Staré Roli,“ uzavřel náměstek primátorky.

Karlovarskénovinky.cz informovala  Helena Kyselá, tisková mluvčí, Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:mmkv)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%