Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

První děti narozené letos v kraji chrání zlatí andělíčci

První děti narozené letos v kraji chrání zlatí andělíčci

​Celkem 10 miminek se narodilo v Karlovarském kraji v první den roku 2019, z toho je 6 holčiček a 4 chlapci.

Ilustrační foto
5. ledna 2019 - 12:00

Zástupci vedení Karlovarského kraje se vydali do porodnic v regionu, aby novorozencům a jejich maminkám popřáli a předali dárky,

„Myslíme si, že je spravedlivé obdarovat nejen první miminko roku, ale všechna miminka, která 1. ledna přišla na svět, bez ohledu na to, jestli to bylo hned po půlnoci, nebo o pár hodin později. Miminkům na památku věnujeme zlatý řetízek s andělíčkem, který je symbolem ochrany na jejich cestě životem, plyšového medvídka a hračku. Všem dětem přeji mnoho zdraví, štěstí a lásky, a aby se jim v životě dařilo,“ řekla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová, která navštívila karlovarskou a sokolovskou porodnici společně s krajským radním pro oblast zdravotnictví Janem Burešem. Do nemocnice v Chebu se vypravil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.  

První letošní dítě v Karlových Varech je holčička

Jako první se v Karlovarském kraji narodil chlapeček Ondřej, který je s maminkou v karlovarské porodnici, a doma v Ostrově ho netrpělivě očekává sedmiletá sestra. Prvním sokolovským miminkem je děvčátko Jolana z Horního Slavkova. V Chebu má prvenství holčička Terezka, která je z Mariánských Lázní.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)