Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

První sociální automobil pro o.p.s. TyfloCentrum Karlovy Vary

První sociální automobil pro o.p.s. TyfloCentrum Karlovy Vary

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využívají zaměstnanci TyfloCentra Karlovy Vary, které pomáhá osobám se zrakovým postižením v Karlovarském kraji.

Sociální automobil pro o.p.s.TyfloCentrum KV
20. března 2018 - 12:00

Nová Dacia Dokker bude sloužit zrakově postiženým. Slavnostní předání sociálního automobilu proběhlo ve čtvrtek 15. března 2018 za účasti sponzorů včetně zástupců měst Ostrov a Karlovy Vary. Vůz předal ředitelce zařízení oblastní ředitel poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Sociální centrum využije nový vůz pro převoz a potřeby klientů se závažnými vadami zraku.

Klienti i zaměstnanci centra pro zrakově postižené se těší z čerstvě předaného prvního vozidla v rámci projektu Sociální automobil. Tento projekt úspěšně funguje po vzoru evropských měst již od devadesátých let. Od té doby Kompakt předal v České republice přes 700 automobilů.

„Ve většině sociálních zařízení vozový park chybí, nebo je ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení získávají nový automobil prostřednictvím charity či sponzorství jen velmi obtížně. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomáháme těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Dacia Dokker je celkově již dvanáctým sociálním automobilem, který v Karlovarském kraji pomáhá, a zároveň prvním vozidlem, které bude nově k dispozici pro zrakově postižené v denním a školicím středisku v Karlových Varech.

„Posláním TyfloCentra je pomoc a podpora lidem se zrakovým postižením. Tímto děkujeme všem, kterým nejsou lhostejné ztížené životní podmínky těch, kterým pomáháme, a po celý rok přispívali na náš automobil,“ uvedla Pavlína Lišková, ředitelka TyfloCentra Karlovy Vary.

„Na financování vozu se podílelo kolem 30 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z Karlovarského kraje, kteří byli ochotni přispět na potřebnou a smysluplnou věc. Mezi ty největší sponzory patří Vishay Electronicspol. s r.o., Bela Fekete Svatava, HC KREDIT Kraslice s.r.o., Saltpeter s.r.o. Kraslice, dále pak město Ostrov. Velký dík však patří i všem dalším přispěvatelům, kteří se na financování automobilu podíleli,“ dodává Pavel Černý, zástupce společnosti Kompakt, který automobil předával.

Radost z nového automobilu mají především samotní klienti denního centra. Vozidlo jim usnadní např. cesty k lékaři, na úřady, nákupy a na různé společenské akce. Sociální automobil také využijí sami pracovníci TyfloCentra na cesty za klienty z celého Karlovarského kraje.


O projektu Sociální automobil: Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Karlovarskenovinky.cz informovala Tereza Pavézková, EPIC PR.

(jv, karlovarskenovinky.cz foto:epic pr)