Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Rekordní účast na únorovém přespolním běhu v Sokolově

Rekordní účast na únorovém přespolním běhu v Sokolově

V sobotu 25. února byl Sokolov ve znamení tradičního přespolního běhu pořádaného Klubem orientačního běhu Baník Sokolov. Letos proběhl již 17. ročník.

Tradiční přespolní běh
5.březen 2017 - 07:30

Počasí závodu opravdu přálo a tak se na startu sešlo celkem rekordních 147 vyznavačů terénního běhu. Start byl tradičně na městském koupališti.

Trasy byly též tradiční a vyzkoušené, pouze muži do 39 let, kteří jako jediní absolvují vrchařskou prémii na Novinu, museli z důvodů těžby vynechat seběhnutí lesní pěšinou a vraceli se po silnici. Tím se jim trať protáhla asi o 300 metrů.


Nenáročnější část závodu, louka za Vítkovskou rozvodnou, opět nezklamala. Kromě toho, že byla řádně podmáčená, tak byla též řádně zrytá od divočáků. Všichni startující ale prokázali že jsou dobře připraveni, protože to nikdo nevzdal a všichni doběhli do cíle.

Po dlouhé zimě si jistě běhu užili. Členové pořadatelského klubu KOB Sokolov prokázali, že umí závody nejen pořádat a připravit, ale že mají naběháno a hlavně mládež se prosadila na stupně vítězů. Informoval na stránkách města Mgr. Karel Rambousek.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:měú)