Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Revitalizace zaniklého hřbitova ve vsi Svatobor v Doupovských horách

Revitalizace zaniklého hřbitova ve vsi Svatobor v Doupovských horách

Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska pořádá ve dnech 5.-8.července 2018 dobrovolnou pracovní brigádu spojenou s workshopem pod vedením zkušených pracovníků v oblasti památkové péče a údržby krajiny na téma revitalizace zaniklého hřbitova a obnova náhrobků.

Z minulých workshopů
1. července 2018 - 12:00

Cílem workshopu je získání praktických znalostí a dovedností při rekonstrukci poškozených funerálních (a jiných) sochařských děl z kamene a příbuzných materiálů, restaurování rozbitých skleněných nápisových desek, dokumentaci náhrobků a pohřbených osob a terénních úpravách prostoru zdevastovaného hřbitova.

Účastníci budou v rámci zapojení do reálné obnovy historického hřbitova seznámeni s technologickými postupy při obnově jednotlivých objektů i celého pohřebního prostoru. Během praktických ukázek budou mít účastníci možnost vyzkoušet si prezentované postupy.


Workshop je určen pro širokou veřejnost, především pak pro členy zájmových spolků a dalších neziskových organizací, studenty historických a stavebních oborů, vlastníky historických objektů, pracovníky v památkové péči, řemeslníky, zájemce o regionální historii, zachránce památek .

Místem workshopu je hřbitov ve vsi Svatobor (Doupovské Hradiště), GPS: 50°14’32.032″N, 13°1’32.820″E

"Dobrovolná pracovní brigáda spojená s workshopem bude probíhat denně od 10.00 do 18.00 hodin. Účast na workshopu je možná i dle možností účastníků ve vybraných dnech, není nutné absolvovat celý program. Ubytování možné ve vlastním stanu přímo v místě konání," uvádějí organizátoři.

Karlovarskenovinky.cz o akci informoval Jaroslav Vyčichlo, Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska)