Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Revolverem postřelil 25 letého muže, hrozí mu až čtyřletý trest

Revolverem postřelil 25 letého muže, hrozí mu až čtyřletý trest

V neděli dne 9. července 2017 přišel v nočních hodinách do zdravotnického zařízení v Karlových Varech 33 letý muž, který zde pracuje.

Ilustrační foto
14. července 2017 - 12:41

Vešel do místnosti pro zaměstnance, kde se v té době mimo jiné nacházel i 25 letý zaměstnanec, se kterým měl zřejmě nevyřízené účty. Toho měl nejprve slovně napadnout a poté vyndal flobertový revolver a po poškozeném vystřelil směrem na dolní končetiny. Poté odešel z místa pryč. Poškozenému muži způsobil lehčí zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

Následně o pár hodin později zaslal postřelenému muži několik výhružných sms zpráv, ve kterých mimo jiné vyhrožoval fyzickou likvidací jemu i zdravotnickému personálu.

Kriminalisté začali po útočníkovi ihned pátrat a vyhlásili po něm celostátní pátrání. Dopadli ho ve středu dne 12. července ve Středočeském kraji.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání 33 letého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinů Nebezpečné vyhrožování, Ublížení na zdraví a Vydírání. V páchání trestné činnosti není žádným nováčkem, již v minulosti se dopustil násilné trestné činnosti jako např. loupeže či vydírání. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci na obviněného muže podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí až 4 letý trest odnětí svobody.

Chatka i sklep se staly terčem zlodějů

Informaci přinesly internetové stránky KŘP Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch)