Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

S požárem skládky odpadu bojovalo patnáct jednotek hasičů

S požárem skládky odpadu bojovalo patnáct jednotek hasičů

Hořet na skládce komunálního odpadu u Vintířova na Sokolovsku začalo ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne.

Požár skládky
17.červen 2017 - 12:30

Stoupající kouř z požáru bylo možné vidět kilometry daleko. Požár dokonce viděl pilot letadla, které přistávalo na karlovarském letišti, informace o požáru od pilota pak letištní hasiči předali na karlovarské operační středisko. To vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu, na místě postupně zasahovalo patnáct jednotek hasičů.

Kromě požární vody bylo nutné na místo zásahu dopravit i velké množství pěnidla, pokrýt hořící odpad vrstvou pěny je účinný způsob likvidace takovéhoto požáru. Hasiči museli téměř celou dobu pracovat v dýchací technice, na místě tak byla i dva protiplynová zásahová vozidla se zásobou tlakových lahví se vzduchem pro dýchací přístroje.

Kvůli složitému pohybu zasahujících hasičů v hromadách odpadků velitel zásahu požadoval na místo vrtulník pro hašení ze vzduchu, ten ale ve stejnou dobu zasahoval při pátrací akci jinde v republice a nemohl tak přiletět. Na pomoc s rozhrabováním hořícího odpadu byly na místo povolány kolové nakladače.


Po pěti hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu, po osmi hodinách se mohla většina jednotek vrátit na základny, na místě zůstali hasiči z Vřesové,  kteří pokračovali v dohašování ohnisek. Kontrola místa požáru pak pokračovala až do nočních hodin.

Karlovarskenovinky.cz informoval por. Bc. Martin Kasal, DiS, tiskový mluvčí HZS Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:hzs)