Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Senioři se setkali se žáky a učiteli sokolovské ZUŠ

Senioři se setkali se žáky a učiteli sokolovské ZUŠ

K přátelskému posezení pozvali učitelé Základní umělecké školy Sokolov seniory z Klubu Seniorů Jiřího z Poděbrad, které se uskutečnilo 3.prosince  2019 v prostorách školy.

Návštěva seniorů v Základní umělecké škole Sokolov
8. prosince 2019 - 12:00

Hosté si nejdříve prohlédli učebny výtvarného oboru. Z těch je nejvíc zaujal nově zrekonstruovaný půdní ateliér. Po diskuzi s paní učitelkou se nakonec dohodli na možné spolupráci mezi výtvarným oborem ZUŠ a Klubem seniorů.

Po diskuzi s paní učitelkou se nakonec dohodli na možné spolupráci mezi výtvarným oborem ZUŠ a Klubem seniorů. V sále školy jim po prohlídce školy zahráli žáci hudebního oboru. Celé setkání vyvrcholilo společnou debatou se zástupci školy, z níž vyplynuly další možné formy spolupráce mezi oběma organizacemi.K akci nám napsala za  Klub seniorů J. z Poděbrad Alena Veithová: "S dětmi jsme se nesešli poprvé. Do našeho klubu nám přicházejí žáci ZUŠ zpestřit naše společná odpoledne již několik let. Pan ředitel nám při této návštěvě ukázal nově zrekonstruované prostory výtvarného oboru, kde jsme si prohlédly zajímavou výzdobu z výrobků žáků, která dokreslovala celkovou předvánoční a pohodovou atmosféru školy. S dojetím jsme poslouchaly program, který pro nás učitelé a žáci připravili. Byly to nejen vánoční a lidové písně, ale i krásné melodie, které nám zahráli na různé hudební nástroje. Na závěr jsme si společně zazpívali píseň Bílé Vánoce a všechny účinkující jsme odměnili velkým a zaslouženým potleskem. Po ukončení kulturního programu jsme si popovídali u slavnostně prostřených stolů, které připravila nejen škola, ale s několika dobrotami i náš klub. Věříme, že shledání bylo pro všechny inspirativní a naše vzájemná setkávání budeme i
nadále rozvíjet. Za vánočně prožité odpoledne moc děkujeme všem ze ZUŠ."


Celá tato akce se uskutečnila mimo jiné i v rámci čerpání evropských dotací - Šablony II, do kterých je Základní umělecká škola Sokolov zapojena od srpna 2019. Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto: sokolov)