Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Seniorům v Sokolově pomáhá tísňové tlačítko

Seniorům v Sokolově pomáhá tísňové tlačítko

Už několikrát pomohlo seniorům žijícím v Sokolově, kteří se ocitli ve vážných zdravotních problémech, tísňové tlačítko.

Tísňové tlačítko
13. července 2019 - 12:00

Naposledy to bylo ve dvou případech během necelého měsíce, kdy se senioři díky tlačítku dovolali pomoci. Městská policie jim poskytla první pomoc a zajistila jejich převoz k dalšímu ošetření. Tísňové tlačítko od městské policie má v současnosti ve městě kolem dvou desítek seniorů.

Tísňové tlačítko pomohlo například muži, který ho zmáčkl kolem páté hodiny ranní. Hlídka městské policie, které k němu přijela, zjistila, že si stěžuje na silné bolesti hrudníku a špatně se mu dýchá. Strážníci přivolali záchrannou službu a ta seniora převezla do nemocnice. Na silnou bolest si pak stěžovala žena, která rovněž aktivovala tísňové tlačítko. Hlídka, která k ní přijela, také zavolala záchranáře a žena byla včas převezena do nemocnice. A takových případů se stalo od roku 2014, kdy byl projekt Pomoc v tísni zahájen, už celá řada.


Projekt Pomoc v tísni je určen pro seniory nebo držitele karet ZTP/P a ZTP, trvale bydlící v Sokolově, kteří jsou osamoceni, nemohoucí a bojí se, že by jim v případě zdravotních problémů neměl kdo pomoci. Obdrží bezplatně od Městské policie Sokolov do výpůjčky tísňový telefon s tísňovým tlačítkem, které má připevněné na ruce nebo pověšené na krku. Pokud se člověk ocitne v tísňové situaci, zmáčkne tlačítko, kterým si přes službu pultu centralizované ochrany městské policie přivolá pomoc. Na místo volání vyjedou strážníci, kteří osobě poskytnou první pomoc a přivolají záchrannou službu.

Na projektu spolupracují s Městskou policií Sokolov také Nemocnice Sokolov, záchranná služba a odbor sociálních věcí městského úřadu. Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)