Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Šestý ročník projektu Plníme přání seniorům právě odstartoval

Šestý ročník projektu Plníme přání seniorům právě odstartoval

Plníme přání seniorům - pošesté.  Až do 16. března se mohou seniorské kluby a organizace, které o seniory pečují, přihlásit se svými přáními zaměřenými na aktivní trávení volného času.

Domov u Biřičky v zookoutku
21. února 2018 - 12:00

Projekt společnosti Sodexo Benefity pomohl od roku 2012 splnit už 169 přání seniorům v celkové hodnotě 4,5 milionu korun. Letos chce zrealizovat dalších 25 přání, každé v hodnotě až 80 000 Kč.

Cílem projektu je ukázat, že i dříve narození mají nejrůznější koníčky a sny, na které ale mnohdy nedosáhnou finančně. Proto jim projekt nabízí pomocnou ruku a jeho prostřednictvím mohou svůj život obohatit o zajímavé koníčky, kulturní, společenské nebo i sportovní zážitky.

Tohle rozum nebere. Dobrovolný hasič zneužíval tísňovou linku

Prostřednictvím webových stránek www.plnime-prani-seniorum.cz se může do projektu přihlásit jakýkoli klub nebo zařízení pro seniory. „Vybraná přání umístíme na webových stránkách projektu, kde následně proběhne veřejná sbírka. Každou vloženou korunu od dárce pak Sodexo zdvojnásobí,“ vysvětluje princip sbírky Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity.


V loňském roce si senioři přáli například vybudování zookoutku v Domově u Biřičky, mezinárodní turnaj v pétanque, ovocnou zahradu, kde mohou společně trávit čas, nebo kurzy tance. Karlovarskenovinky.cz informovala Monika Rohlenová.


(jv, karlovarskenovinky.cz foto:arch.Domov u Biřičky)