Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Setkání příznivců Slavkovského lesa

Setkání příznivců Slavkovského lesa

V pátek 12.dubna od 16:00 pořádá Správa CHKO Slavkovský les tradiční výroční setkání s přednáškami o naší přírodě a krajině „Setkání příznivců Slavkovského lesa“.

Z plakátu k akci
7. dubna 2019 - 12:00

Přijďte si na Správu CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních (Hlavní 504) poslechnout novinky a zajímavosti z mapování, průzkumů a objevů v přírodě našeho regionu za uplynulý rok.

Po dvou přednáškových blocích bude následovat volná zábava s drobným občerstvením. Program je určen pro širokou laickou veřejnost. Nebojte se proto setkání se známými profesionálními i laickými přírodovědci z našeho kraje a pochlubte se také svými pozorováními a zážitky z přírody…

V prvním příspěvku Vladimír Melichar představí bochnatku americkou. Že nevíte, co to je? Slizká gelová koule až velikosti fotbalového míče je kolonií zajímavých organismů a více se o ní a jejím vztahu ke Slavkovskému lesu dozvíte právě na přednášce. V prezentaci Tomáše Fialy, lesníka Správy CHKO Slavkovský les, se seznámíte s méně známými kůrovci a jejich významem pro ochranářskou práci. Jestli se vám do ruky ještě nedostala nová publikace “Ryby a mihule Karlovarského kraje”, tak na přednášce Miloše Holuba o zprůchodňování naší říční sítě máte příležitost dostat informace přímo od jednoho z autorů. Další neméně zajímavá regionální publikace, která vyšla koncem roku 2018, je “Květena Soosu”, jež představí jeden z jejích autorů Jiří Brabec z Muzea Cheb.Po přestávce shrne pracovník Správy CHKO Slavkovský les, Přemysl Tájek, výsledky dlouholetého monitoringu netopýrů na zimovišti v dole Jeroným. Pak nahlédneme v přednášce Libora Hejla a Martina Bartůška do tajemství hub z PR Prameniště Teplé a PP Čertkus. Na závěr večera si ukážeme ještě jednu regionální knihu “Motýli a vážky Mariánskolázeňska”, jež vznikla ve spolupráci pracovníků Správy CHKO Slavkovský les a Městského muzea Mariánské Lázně a shrnuje výsledky desetiletého mapování těchto živočichů v okolí Mariánských Lázní.

Všechny představené knižní novinky bude možnost na setkání samozřejmě získat. Vstup na akci je zdarma. Na setkání s vámi se těší organizátoři akce AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les a ZO ČSOP Kladská.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jana Rolková z AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les.

(jv.karlovarskenovinky.cz foto:chko sl)