Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Sledujte Karlovarský kraj na LinkedIn, Twitteru a YouTube

Sledujte Karlovarský kraj na LinkedIn, Twitteru a YouTube

Snahou Karlovarského kraje je zpřístupnit informace všem svým občanům bez rozdílu věku.

Ilustrační foto
21. května 2023 - 12:00

Řadíte se ke sledovatelům novinek z karlovarského regionu a chcete, aby vám byl ještě o kousek blíže? Snahou Karlovarského kraje je zpřístupnit informace všem svým občanům bez rozdílu věku, profese i zájmů. Vedle klasických komunikačních kanálů, jakými jsou web, Facebook a Instagram, můžete aktuální dění sledovat také na sítích LinkedIn, Twitter nebo YouTube.

„O veškerém dění v kraji aktivně informujeme a sociální sítě jsou jednou z možností, jak se dostat k dalším skupinám obyvatel. Jsou zdrojem užitečných informací a na své si přijde každý, ať už je to student, občan, podnikatel nebo zástupce vedení obcí,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Profesionální síť LinkedIn slouží primárně k hledání nového zaměstnání, navázání spoluprací nebo propojení skupin podobně zaměřených specialistů. V rámci této sítě kraj na svém profilu sdílí profesně orientovaný obsah se specificky zaměřenými informacemi. Jsou zde zveřejňovány příspěvky o volných pracovních pozicích, nejen na samotném krajském úřadu, ale i v dalších příspěvkových organizacích kraje. Studenti se dozví, na jaká stipendia mohou mít nárok, živnostníci načerpají aktuality z podnikatelské sféry prostřednictvím aktivit kraje samotného, karlovarské hospodářské komory, agentury rozvoje podnikání či ministerstev. Starostové a zástupci vedení obcí jistě využijí informace o vyhlášených dotačních programech či jiné formě podpory. Pravidelné jsou také pozvánky na různé vzdělávací workshopy, přednášky či webináře, které mají občanům rozšířit jejich obzory.

Vzhledem k tomu, že příspěvky na Twitteru jsou omezené pouze na 280 znaků, ocení tuto síť uživatelé, kteří nemají mnoho času nebo ho nechtějí ztrácet čtením dlouhých článků. Karlovarský kraj zde stručně prezentuje nejrůznější témata, jakými jsou například doprava, počasí nebo budoucí akce a soutěže. Při zasedání krajského zastupitelstva zde občané naleznou odkaz na přímý přenos jednání, a mohou ho tak sledovat v pohodlí svého domova. Kromě toho zde uživatelé načerpají inspiraci v podobě doporučení profilů z Karlovarského kraje, které stojí za to sledovat.A protože v našem regionu vzniká spoustu zajímavých projektů, jež bychom rádi dostali do širšího povědomí spoluobčanů, vychází na YouTube kanálu kraje jednou měsíčně rozhovor se zástupci takových iniciativ. Nechybí ani reportáže z proběhlých akcí, pozvánky na akce budoucí nebo vyjádření představitelů vedení kraje o aktuálním dění. Rovněž si zde můžete poslechnout podcast s názvem Promluvme si preventivně, který vzniká pod taktovkou odboru krizového řízení a bezpečnosti krajského úřadu. Jak z názvu vyplývá, zaměřuje se na problematiku prevence v oblasti kriminality, závislostí nebo rizikového chování. Neformální rozhovory s odborníky mají posluchačům pomoci vyvrátit mýty o prevenci rizikových jevů, přiblížit instituce zabývající se touto problematikou a zlepšit orientaci v odborných termínech.

Informovala Jarmila Ivasková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
55%