Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Sokolov láká na tradiční akci „MOST LÁSKY"

Sokolov láká na tradiční akci „MOST LÁSKY"

OTEVŘETE SRDCE A UZAMKNĚTE JE V ZÁMKU. Ani letos nevynechají tuto v Sokolově už tradiční akci.

Plakát k akci
11.únor 2017 - 07:30

Opět se můžete těšit na poezii, ohlédnutí do historie, vlídné slovo kněze, pouštění balonků, Pamětní listy a mnoho dalšího.

Program zahájí místostarostka Renata Oulehlová, ředitel MDK Ladislav Sedláček a promluví též farář Lukáš Bujna z Církve československé husitské. Dále účinkují ZUŠ Sokolov, Daniela Drobečková, Jana Doležalová, Petra Šišková, František Faust. Zamilovaným odpolednem provede Daniela Rybářová.

MOST LÁSKY
Kdysi prý v daleké Číně byla na Velké čínské zdi natažená lana, na která čínští novomanželé připevňují visací zámečky. Uzamknutím zámečku a následným přehozením klíče přes zeď si manželé mají zajistit štěstí a věčnou lásku. Možná, že se právě tímto starým rituálem inspiroval spisovatel Federico Moccia ve své knize „Chci tě“. Hlavní protagonisté v jeho knize totiž stvrzují svou lásku připevněním visacího zámku řetězem na kandelábr starobylého mostu Milvio v Římě a hozením klíče od zámku do řeky Tibery. Volba mostu není náhodná. Právě na tomto mostě údajně zahynul mučednickou smrtí patron všech zamilovaných, sv. Valentin.


Příběh mladých milenců inspiroval nejprve Italy, kteří po vzoru románových hrdinů začali na kandelábry mostu Milvio zavěšovat visací zámky se svými jmény. Postupně se zvyk rozšířil po celé Itálii a ověnčené mosty bylo možno vidět i v Miláně, Turínu, Neapoli, na Sicílii či v Benátkách. V současné době naleznete mosty lásky v mnoha městech světa.Informovala Pavla Sofilkaničová za Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)