Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Sokolov: Na besedu s městem přišlo 50 seniorů

Sokolov: Na besedu s městem přišlo 50 seniorů

Na prvním setkání tohoto roku diskutovali o životě ve městě vedení radnice a přibližně pět desítek zdejších seniorů.

Beseda
13.únor 2016 - 07:00
Tradiční beseda se uskutečnila v divadelním sále Hornického domu 8. února a ukázalo se, že tito obyvatelé o diskusi stojí a mají co říct. Starosty Jana Picky a místostarostky Renaty Oulehlové se často ptali na parkování v centru. Město chystá řadu změn. Nejbližší plánované úpravy se týkají nábřeží Petra Bezruče, kde ubude několik míst. Před Hornickým domem na Náměstí Budovatelů ale asi dvě desítky míst přibudou.

Lidé se zajímali také o neutěšený stav některých soukromých objektů. Například obchodního domu Ural nebo výstavních vitrín na sídlišti. Tady ale bohužel město zasáhnout nemůže. Padlo několik dotazů, co bude s obytnými domy u kina Alfa. Město totiž jedná o koupi nemovitostí s jejich majitelem. Pokud k obchodu dojde, radnice plánuje lokalitu zvelebit a budovat tu nové bydlení.

Diskutující pak potěšily informace například o tom, že městská policie bude důslednější v dozoru nad neukázněnými pejskaři, nebo že SOTES bude na některých místech uklízet častěji. Možná bude ve městě i víc odpadových nádob.

Řeč byla dále o tak zvaném senior expresu. Podle posledních čísel, tato zvláštní „taxi“ služba vyjela od spuštění servisu, tj. od 1. prosince loňského roku, už téměř pět set krát. Kromě toho Renata Oulehlová návštěvníky informovala o nové bezplatné právní poradně nebo hodinách cvičení, které mají sokolovští senioři také zdarma ve zdejším fitnesscentru, a to od 23. února.

Senioři jsou vzorní studenti Univerzity třetího věku

Účastníci setkání si odnesli stolní kalendář pro rok 2016 s ilustracemi preventivních postupů v různých nebezpečných situacích. Městu kalendáře darovala asociace Záchranný kruh.

Informaci přinesly webové stránky města Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:Sokolov)