Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Sokolov nechal letos ošetřit dva památné stromy

Sokolov nechal letos ošetřit dva památné stromy

Městský úřad Sokolov, odbor životního prostředí každoročně žádá o poskytnutí finančních prostředků na ošetření vytipovaných památných stromů z dotačního programu ministerstva životního prostředí Program péče o krajinu.

Památný strom
18. října 2017 - 12:00

Letos byly částečně z těchto prostředků odbornou arboristickou firmou ošetřeny dva památné stromy, z nichž jeden se nachází v centru Sokolova v Husových sadech v blízkosti toboganu krytého bazénu.

Jedná se o javor stříbrný, u něhož byl proveden zdravotní a redukční řez a byly instalovány pružné vazby pro zajištění koruny. Dalším ošetřeným památným stromem je „Lípa na Paseckém vrchu“ v blízkosti obce Lobzy. Koruna lípy byla poškozena při vichřici a cílem ošetření bylo odstranění polámaných a suchých větví.


Zásahy do památných stromů jsou prováděny v nezbytném rozsahu, aby byla zachována jejich estetická a ekologická hodnota i pro další generace. Přehled památných stromů v působnosti Městského úřadu Sokolov je k dispozici na stránkách MÚ odbor, nebo je možné si vyzvednout na odboru životního prostředí brožuru „Památné stromy Karlovarského kraje“ vydanou v roce 2014 Karlovarským krajem. Informovala Linda Tomeszová, referent odboru životního prostředí.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)