Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Sokolov podporuje Svaz postižených civilizačními chorobami

Sokolov podporuje Svaz postižených civilizačními chorobami

Především na rekondiční pobyty, ale i některou další činnost, využívá základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami (SPCCH) v Sokolově finanční příspěvek, který ji poskytuje Město Sokolov. 

Členská schůze SPCCH
8. března 2019 - 12:00

Ročně to představuje přibližně 50 000 korun. Každá koruna je přitom více než vítaná, například v loňském roce přišly rekondiční pobyty v rámci okresní organizace SPCCH na více než půl milionu korun a zúčastnilo se jich kolem 134 lidí. Informoval Sokolov.

Informace o činnosti základní organizace SPCCH v Sokolově, ale také o práci organizace okresní, zazněly na výroční členské schůzi SPCCH, která se konala 6. března v Městském domě kultury v Sokolově. Mezi čestnými hosty se jí zúčastnila také sokolovská starostka Renata Oulehlová.

„Děkuji, že mě na vaše setkání vždy zvete, velmi si toho vážím. Také vaše organizace přispívá k tomu, aby se nám všem ve městě dobře žilo. Sokolov na postižené civilizačními chorobami, ani na seniory, nezapomíná,“ uvedla starostka Renata Oulehlová. A seznámila účastníky výroční schůze s některými projekty, které Sokolov realizuje. Například v sokolovském centru ZDRAPOSO vzniknou téměř dvě desítky malometrážních bytů, které jsou primárně určené pro zájemce od 60 let výše. „Ještě do konce března by se mělo uskutečnit výběrové řízení na zhotovitele domu pro seniory, který vznikne na místě, kde stála čtvrtá základní škola. Sokolov se tak konečně dočká zařízení tohoto typu, které jsme dosud postrádali,“ uvedla starostka Oulehlová.

Účastníky výroční schůze informovala sokolovská starostka také o připravovaném polygonu BMW, o vzniku policejní školy a také o tom, že se letos opět uskuteční Den seniorů, jehož hostem by měl být český skladatel populární hudby, hudebník, zpěvák a textař Jiří Zmožek.

Neopomněla ale ani méně příjemnější věci. „Máme velkou starost s tím, jak se k Sokolovu i jeho okolí chová stát. Jsme regionem, který je na posledním místě v České republice v řadě oblastí. Ať už jde o hrubý domácí produkt nebo zaměstnanost. Přitom odsud odcházejí stamiliony do státní pokladny jako platby za emisní povolenky. Pro Sokolovskou uhelnou by to mělo znamenat v příštích letech miliardy korun. Rozhodli jsme se, že chceme být více slyšet a budeme společně usilovat o to, aby se tyto peníze vracely zpět na Sokolovsko a pomohly v jeho restrukturalizaci,“ konstatovala starostka Oulehlová.


Základní organizaci SPCCH v Sokolově poděkovala za práci v loňském roce také předsedkyně okresní organizace SPCCH Anna Sedláčková. Připomněla, že je to rok, co se změnilo vedení základní organizace, a zdůraznila, že je obdivuhodné, kolik práce se za ten rok podařilo udělat. Stejně tak poděkovala všem členům za jejich aktivitu. „Poděkování patří také městu, že nám na činnost přispívá a že má pochopení pro zdravotně postižené,“ dodala Anna Sedláčková.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)