Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Sokolov připravuje projekt určený seniorům „SENIOR V DOPRAVĚ“

Sokolov připravuje projekt určený seniorům „SENIOR V DOPRAVĚ“

Oddělení prevence kriminality Městské policie Sokolov připravuje opět po dvou letech třídenní preventivní projekt určený seniorům „SENIOR V DOPRAVĚ“.

Senior řídič
5. srpna 2017 - 12:00

Projekt je určen lidem pokročilejšího věku - řidičům, kteří si chtějí prověřit své znalosti z bezpečného pohybu na pozemních komunikacích.

„Kurz je určený těm, kteří aktivně nebo příležitostně řídí vůz, nebo jsou spolujezdci. Strážníci, dopravní policisté a úředníci odboru dopravy MěÚ Sokolov připomenou ve třech dnech, jak se správně a bezpečně chovat na silnicích, projdou a zopakují si společně testy k získání řidičského oprávnění a nakonec si vše ukáží v praxi,“ uvádí vedoucí oddělení prevence Hana Procházková z městské policie s tím, že účastníky poslední den čeká závěrečná jízda na vyhrazeném parkovišti, kde budou trénovat a pilovat umění bezpečného ovládání vozidla, parkování nebo couvání.

Po třídenním absolvování účastníci obdrží výstražnou samolepku „SENIOR ŘIDIČ. DĚKUJI“ a další drobné dárky související s bezpečností silničního provozu. Akce se účastní i koordinátor BESIP pro Karlovarský kraj.


Třídenní preventivní projekt se bude konat v Centru prevence Městské policie Sokolov, ul. Rokycanova 1929, ve dnech 18. – 20. září 2017 vždy od 10 do 12 hodin. Kapacita projektu je určena pro 20 osob seniorského věku a je nutné se předem přihlásit. Informovala na stránkách města Mgr. Bc. Hana Procházková, Městská policie Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mp sokolov)