Svátek má: Nora

Regiony

Velikost textu:

Sokolovská starostka odpovídala na otázky seniorů

Sokolovská starostka odpovídala na otázky seniorů

Jaký je pracovní den starosty, zajímali se senioři při besedě. Jak vypadá den komunálního politika? A co se ve městě děje nového? To byly jedny z dotazů, které zodpovídala sokolovská starostka Renata Oulehlová při setkání se členy Klubu seniorů Jiřího z Poděbrad.

Setkání
20. října 2019 - 12:00

Do zasedací místnosti v bývalé „dépeesce“ na sídlišti Vítězná jich přišly více než tři desítky, starostku na setkání doprovázela vedoucí odboru sociálních věcí Jana Škornová. O kulturní program se postarali žáci Základní umělecké školy v Sokolově.

Zahájení výstavby nového pobytového zařízení pro seniory „Čtyřka“ na místě bývalé 4. Základní školy a dokončení bytů pro věkovou kategorii 60 +, to jsou dvě nejdůležitější akce týkající se seniorů, o nichž starostka v úvodu hovořila. Připomněla, že město Sokolov se starší generaci obyvatel systematicky věnuje, ale nezapomíná ani na ostatní věkové skupiny. A pokud jde o pracovní den komunálního politika, pak jako názorný příklad použila Renata Oulehlová svůj diář a odcitovala program z uplynulých a nadcházejících dní. Běžných osm pracovních hodin na jeho zvládnutí rozhodně nestačí. Když už starostka nějaké volno má, věnuje ho rodině. Vedoucí odboru sociálních věcí pak přítomné upozornila na akce, které město pro seniory připravuje a jaké služby mohou v Sokolově využívat.

Veřejnost si může v Sokolově prohlédnout nové byty pro seniory

Došlo také na debatu o financování činnosti klubů seniorů, které se snaží připravovat pro své členy zajímavý program. Starostka Oulehlová vysvětlila, jakým způsobem a kolik město na aktivity klubů může přispívat a jak lze o peníze žádat. Ať už z různých grantů či dotací. Zdůraznila, že pro financování aktivit nejen seniorů existují jasně daná pravidla, která se musí dodržovat. Senioři poděkovali zástupcům města za podporu a ocenili velmi dobrou vzájemnou spolupráci. Informoval Sokolov.
(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)