Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Sokolovští motoristé pozor, nadchází čas blokového čištění!

Sokolovští motoristé pozor, nadchází čas blokového čištění!

V průběhu dubna a května 2019 bude v Sokolově probíhat tradiční jarní blokové čištění komunikací.

Ilustrační foto
21. března 2019 - 12:00

Týden před zahájením akce budou v místě čištění rozmisťovány přenosné dopravní značky „ZÁKAZ STÁNÍ“ s dodatkovou tabulkou „BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ“ s uvedením data a času provedení. Informoval Sokolov.

Tam, kde je uzavřený blok ulic, je tento blok označen přenosnou dopravní značkou IZ 8a „Zóna s dopravním omezením“ a IZ 8b „Konec zóny s dopravním omezením“ pro zákaz stání z důvodu blokového čištění s uvedením data a času provedení.


Někteří řidiči si stále nejsou vědomi toho, že pokud vjedou do této zóny, neruší ji křižovatka, jak je obvyklé u jiných dopravních značek, ale ruší ji až značka IZ 8b, která může být umístěna i o několik ulic dále! V některé ulici pak parkují i desítky aut a zbytečně tak znemožňují jakékoliv vyčištění této ulice. Umístění všech přenosných dopravních značek je zdokumentováno a archivováno k případnému dokazování, kdy a jak byly tyto značky umístěny.


Pozor na odtah vozidla! V případě, že zaparkované vozidlo brání blokovému čištění, může být odtaženo. O jeho odtažení rozhoduje vlastník pozemní komunikace, tj. město Sokolov.

Na kolik přijde odtažení vozidla? Odtah vozidla s vyzvednutím vozidla na odtahovém parkovišti: 1 600 Kč na místě, odtah vozidla včetně vrácení zpět na místo: 3 100 Kč.

V Západočeské galerii v Plzni je ode dneška otevřena nová výstava

Upozornění! Vymáhání nákladu na nucený odtah vozidla z pozemní komunikace po provozovateli je jiným a odlišným úkonem, než je řízení o přestupku s řidičem vozidla.
 
(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)