Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Sokolovští zastupitelé rozhodovali o koupi drážního depa

Sokolovští zastupitelé rozhodovali o koupi drážního depa

Ve čtvrtek 21. září 2017 se na svém řádném 21. zasedání sešli sokolovští zastupitelé. Na programu měli dvě desítky bodů.

Sokolovští zastupitelé
24. září 2017 - 12:00

Politici například rozhodovali o koupi drážního depa a souvisejících pozemků o rozloze bezmála 40 tisíc metrů čtverečních za 2,2 milionu korun.

„Jako vlastníci můžeme žádat o dotaci na likvidaci takzvaných brownfieldů. Do toho chceme zahrnout nejen nově nabyté nemovitosti, ale i budovy, které jsme koupili už v minulosti,“ komentoval místostarosta Karel Jakobec. Zastupitelé dali po krátké diskusi transakci zelenou.

Ve shodě s radou města pak zamítli záměr prodeje pozemku v lokalitě Stará ovčárna soukromému vlastníkovi. Ten v minulosti neoprávněně postavil několik objektů na pozemcích města. Parcely chtěl zpětně odkoupit, nabízel i několikanásobek tržní hodnoty, zastupitele ale nepřesvědčil. Po projednání všech bodů se do diskuse s politiky zapojila i veřejnost. 


„Zvažte vybudování kruhového objezdu na křižovatce ulice Závodu míru směrem na Starou Březovskou. Doprava je tam hustá.“ „Kruhový objezd je už v jednání. Uvědomujeme si, že dopravní situace je tam nepřehledná. Z Karlovarského kraje máme zprávu, že se začne pracovat na projektové dokumentaci,“ odpověděl starosta Jan Picka.

Zastupitelé se na příštím 22. veřejném zasedání sejdou 2. listopadu 2017 v 15.00 hodin ve velké zasedací místnosti v 1. patře budovy A Městského úřadu Sokolov v Rokycanově ulici. Programy a výstupy zasedání jsou postupně zveřejňovány v sekci Samospráva - zastupitelstvo (rada) města - programy a usnesení. Informovala Pavla Sofilkaničová za Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)