Svátek má: Dobroslav

Regiony

Velikost textu:

Spolek na záchranu kostela sv.Anny v Sedleci láká na koncert

Spolek na záchranu kostela sv.Anny v Sedleci láká na koncert

V sedleckém kostele se představí Karlovarský symfonický orchestr poprvé v kompletním symfonickém obsazení.

Kostel sv. Anny, K. Vary - Sedlec
2. října 2019 - 12:00

Při příležitosti 125. výročí kontinentální premiéry v karlovarském Poštovním dvoře a 15. výročí vzniku spolku na záchranu sedleckého kostela,zazní 6. října 2019 v Sedleci Dvořákova Symfonie č. 9 e moll, op. 95, zvaná též „Novosvětská" či „Z Nového světa". 

Dílo lze zařadit nejen k absolutní špičce hudebního romantismu, ale též k nejlepším dílům světové symfonické tvorby všech dob. Při této příležitosti se v sedleckém kostele představí Karlovarský symfonický orchestr poprvé v kompletním symfonickém obsazení.Koncert se koná za podpory Karlovyrského kraje, Statutárního města Karlovy Vary a ve spolupráci s Karlovarským symfonickým orchestrem.

Vstupenky je možné zakoupit na všech obvyklých prodejních místech, nebo zakoupit na místě 30 min před koncertem  100% ceny vstupenky je součástí veřejné sbírky na opravu kostela sv.. Anny v Sedleci

Karlovarskenovinky.cz informoval Alois Kůrka, předseda Spolku na záchranu kostela sv. Anny v Sedleci.

Hrad Litice byl založen někdy koncem 13. stol. za posledních Přemyslovců v rámci kolonizace tehdy ještě řídce osídleného pohraničního pralesa severovýchodních Čech, který byl královským majetkem.


(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)