Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Spolek přátel Olšových Vrat podal protest proti letecké škole

Spolek přátel Olšových Vrat podal protest proti letecké škole

Spolek přátel Olšových Vrat představil důvody protestu proti letecké škole na karlovarském letišti zastupitelům města a ti se spolku rázně zastali!

Ilustrační foto
17. listopadu 2018 - 12:30

"Dne 13. listopadu 2018 jsme na zastupitelstvu města představili naše důvody proti zřízení letecké školy na mezinárodním letišti Karlovy Vary – Olšová Vrata. Naši zástupci, Mgr. Vladimír Melichar a Ing. Pavlína Maříková, zdůraznili plánovaný nárůst vzletů a příletů na 500% oproti nynějšímu stavu a obavu z trvalého ruchu 8-12 výukových letadel v okolí letiště. Zdůraznili bezpečnostní rizika, znečištění ovzduší a ovlivnění prostředí lázeňského města kandidujícího do UNESCO," říká Mgr. Vladimír Melichar.

"Musíme s poděkováním konstatovat, že zastupitelé všech politických subjektů podpořili naši žádost, upravili plánovaný program a umožnili našim zástupcům vystoupit. MUDr. J. März a Ing. P. Kulhánek společně navrhli usnesení, které zavazuje Radu města Karlovy Vary jednat s Karlovarským krajem o odstoupení od záměru letecké školy," dodává Melichar.

Zastupitelé napříč politickými stranami (KOA, Karlovaráci, ODS, ANO, Piráti) usnesení schválili, proti bylo pouhých 8 zastupitelů! Vůli jednat o letišti s Karlovarským krajem vyjádřila i nově zvolená primátorka, ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA.


"Věříme, že Karlovarský kraj bude respektovat jasně vyjádřené stanovisko města Karlovy Vary a od záměru bez dalších průtahů odstoupí.Všem zastupitelům za jejich přístup děkujeme," dodal Melichar.

Karlovarskenovinky.cz informoval Mgr. Vladimír Melichar Za Spolek přátel Olšových Vrat.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:olsovavrata.cz)