Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Startuje osmý ročník výtvarné soutěže pro seniory

Startuje osmý ročník výtvarné soutěže pro seniory

​Hejtman Karlovarského kraje vyhlašuje osmý ročník výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Umělecké klání je určené seniorům z Karlovarského kraje ve věku od 60 let.

Ilustrační foto
7. ledna 2021 - 12:00

„Je mi potěšením, že mohu vyhlásit další ročník velmi oblíbené soutěže, která se zaměřuje na naše nejstarší občany. V této nelehké době se tak mohou chopit malířských potřeb, fotoaparátů a dalších propriet pro ruční práce a vytvořit jedinečná díla, která se budou ucházet o umístění v naší soutěži. Při tvorbě tak mohou alespoň na chvíli zapomenout na starosti, jež přináší současné situace,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.          

Cílem soutěže je ukázat, že i senioři v Karlovarském kraji jsou aktivní a dokáží vytvořit hodnotná umělecká díla. Každý účastník může přihlásit jednu práci do každé z kategorií. Těmi jsou – ruční práce, kresba, malba, grafika a fotografie. Oceněné budou vždy tři nejlepší práce v každé kategorii.

Příspěvky do soutěže, které nejsou starší více než dva roky, je možné odevzdávat v termínu od 4. ledna do 1. března 2021. Účastníci je mohou doručit na krajský úřad osobně, případně je mohou zaslat poštou.Mediálním partnerem 8. ročníku soutěže se stal Český rozhlas Karlovy Vary, který vybere a udělí zvláštní cenu Českého rozhlasu Karlovy Vary jednomu ze soutěžících.         

Výsledky soutěže budou zveřejněny v měsíci dubnu na webu Karlovarského kraje, facebooku a v Krajských listech. Chybět nebude ani tradiční výstava všech soutěžních prací, která se uskuteční v prostorech Krajského úřadu Karlovarského kraje.    

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)