Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Statistici se zaměří na životní podmínky domácností

Statistici se zaměří na životní podmínky domácností

Šetření probíhá od 6. února do 5. června a cílem je získat aktuální údaje o životních podmínkách domácností.

Ilustrační foto
14.únor 2016 - 07:30
Výběrové šetření „Životní podmínky 2016" organizuje Český statistický úřad a smyslem je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem 32 evropských zemích. Dalším cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 10 916 domácnostech, z nichž 6 166 se zúčastnilo šetření již v předchozích letech. Všechny domácnosti bylo do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru počítačem.


Vlastní šetření proběhne v době od 6. února do 5. června 2016 prostřednictvím speciálně vyškolených tazatelů. Do šetření budou zahrnuty všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.

Pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele a příslušným pověřením, které je ve spojení s občanským průkazem opravňují k provedení šetření Životní podmínky 2016 a které jim vydá Krajská správa ČSÚ, nebo průkazem zaměstnance ČSÚ. Ve všech fázích zpracování je zajištěna anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna. Informují stránky MMKV.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.parl.l.)