Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Střední škola logistická v Dalovicích skončila na druhém místě

Střední škola logistická v Dalovicích skončila na druhém místě

Vynikajícího úspěchu dosáhly studentky Střední školy logistické v Dalovicích. Letošního ročníku se zúčastnilo takřka šest desítek prací z celé republiky.

Tým s náměstkyní MMR Olgou Letáčkovou
28.leden 2016 - 07:30
Tým ve složení Nikola Maxantová, Karolína Fenárová a Alena Martinovská a pod vedením učitelky Jany Düringerové, skončil v celostátním finále soutěže Navrhni projekt na druhém místě. V soutěži, kterou pro studenty středních škol již počtvrté uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, uspěly se svým projektem „Dopravní automobil pro evakuaci a nouzové zásobování obcí pro město Chodov“.

„Výběr nejlepšího projektu nebyl jednoduchý. Návrhy, které postoupily do celostátního kola, byly po všech stránkách detailně zpracované, realizovatelné a také dlouhodobě udržitelné. Studenti prokázali vynikající znalost dané problematiky a své návrhy konzultovali nejen s odborníky, ale také s předpokládanými uživateli navrhovaných projektů,“ vyzdvihla vysokou úroveň přihlášených projektů náměstkyně Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro řízení sekce NOK.

Pelhřimovští zvítězili ve čtvrtém ročníku soutěže Navrhni projekt

Letošního ročníku se zúčastnilo takřka šest desítek prací z celé republiky. Dalovický tým se stal prvním týmem z Karlovarského kraje, který se do celostátního finále probojoval. Škola z Dalovic je již pravidelným účastníkem soutěže a zkušenosti účastníků z minulých ročníků se zúročily ve stříbrné umístění. Studentkám také pomohla výborná znalost problematiky a přímé zkušenosti se záchranářskou problematikou.

„Projekt dopravního automobilu pro chodovské hasiče je zdánlivě prostý, ale velmi dobře připravený, přesně zacílený na potřeby regionu a plně odpovídající současným prioritám Integrovaného regionálního operačního programu,“ doplnil Jindřich Čermák, vedoucí Eurocentra Karlovy Vary a konzultant projektu.

Karlovarskenovinky.cz informoval Mgr. Jindřich Čermák,vedoucí Eurocentra, Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,Karlovarskenovinky.cz foto:kú)