Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Studenti uspořádali sbírku a darovali oblečení azylovému domu

Studenti uspořádali sbírku a darovali oblečení azylovému domu

Ve středu 20. prosince se v Sokolově opět konalo dobro, tentokrát z iniciativy Studentského zastupitelstva a vedoucí oddělení prevence kriminality Městské policie Hany Procházkové.

Azylový dům
28. prosince 2017 - 12:00

Uspořádali na sokolovských základních a středních školách sbírku oblečení a společně ji jeli osobně předat klientům azylovému domu.

Společně s klienty přivítaly veřejnost vedoucí služby Jarmila Fajtová a pracovnice azylového domu Klára Damašková. „Vůbec jsme nečekali, že toho tolik přivezou. V současné době máme k dispozici 57 lůžek. Všechna jsou obsazená a přicházejí stále noví zájemci,“ komentuje s radostí velké zásoby oblečení vedoucí služby.

Zahájení se ujala taktéž místostarostka Renata Oulehlová, která poukázala na nezbytnost otevřených srdcí a myslí vůči situaci lidí bez domova: „Důležité je, že bude zima. A každá lidská bytost si zaslouží mít nohy v teple.“

V bezmála 30 pytlích navezli a nanosili dobrodinci teplé oblečení i hračky. „Na plakáty jsme umístili informaci, že potřebujeme sesbírat především boty a zimní bundy. Předpokládám, že ani ostatní věci se neztratí,“ popisuje přípravu akce starostka Studentského zastupitelstva Eliška Macháčková.


Na nápad obdarovat klienty azylového domu je údajně přivedla obecně prospěšná společnost Kotec, která se v říjnu účastnila jejich adaptačního kurzu. „Charitativní akce nejsou pro Studentské zastupitelstvo nic nového. Každý rok děláme minimálně jednu sbírku, letos však poprvé pro klienty azylového domu,“ zmiňuje Hana Procházková.

Další společné aktivity bude projednávat Studentské zastupitelstvo 22. Ledna na prvním zasedání v roce 2018. Informovala Andrea Pfeifferová za Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)