Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Tisíc sad tašek podpoří třídění odpadu v Sokolově

Tisíc sad tašek podpoří třídění odpadu v Sokolově

Tisíc domácností města Sokolova bezplatně obdrží třídicí sady v rámci akce, která má za úkol podpořit a popularizovat třídění odpadů ve městě.

Tašky na tříděný odpad
16. dubna 2018 - 12:00

Tašky získají obyvatelé s trvalým bydlištěm v Sokolově na městském úřadě v Sokolově, na odboru správy majetku proti podpisu.

Zámek v Kounici střeží dva mouřenínové od Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa

Město Sokolov se spolu s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s. podílí rovným dílem na pořizovacích nákladech na nákup barevných tašek na separovaný odpad pro občany města Sokolova. Tři barevné omyvatelné tašky, které je možné mezi sebou spojit suchým zipem, připravilo město Sokolov ve spolupráci se společností EKO–KOM, a.s. ve snaze usnadnit obyvatelům Sokolova třídění odpadů. Modrá taška je určena na starý papír, zelená na sklo a žlutá na plasty – záměrem bylo z nich odpad pak jen přesypat do stejně barevných kontejnerů.

Lidé na Hluboké budou platit za odpad dál symbolickou stokorunu

Tašky umožňují přehledné uložení tříděného odpadu v domácnosti i jeho pohodlné odnesení do kontejneru. Omyvatelný recyklovaný materiál, z něhož jsou vyrobeny, dává také možnost jejich opětovného použití. Informovala Alžběta Kubalíková, za odbor správy majetku Sokolov.


(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)