Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Týden knihoven přináší řadu akcí a benefitů pro čtenáře

Týden knihoven přináší řadu akcí a benefitů pro čtenáře

Jako každý rok naplánovala Krajská knihovna Karlovy Vary na Týden knihoven (4. 10. – 9. 10. 2021) akce pro nejrůznější věkové i zájmové skupiny čtenářů tak, aby byli stávající čtenáři spokojeni a noví, potenciální uživatelé, si mohli vyzkoušet, co vše knihovna nabízí.

Ilustrační foto
4. října 2021 - 12:00

Během Týdne knihoven mohou čtenáři vrátit všechny knihovní jednotky, které mají půjčené, beze strachu ze sankcí za pozdní vrácení, a to v rámci „čtenářské amnestie“. V praxi to znamená, že všem čtenářům, kteří v tomto týdnu vrátí půjčené knihy, časopisy atd., budou prominuty poplatky za upomínky a zpozdné.

Všichni noví čtenáře, kteří se v Týdnu knihoven poprvé zaregistrují, budou mít tuto registraci na rok zdarma. V rámci Týdne knihoven bude také vyhlášen 15. ročník oblíbené literární soutěže. Jejími patrony jsou vždy známé osobnosti literárního světa. V předchozích letech to byla například spisovatelka Irena Dousková nebo básník Radek Fridrich.

Návštěvníci knihovny se mohou těšit také na zahájení výstavy fotografií Vladimíra Radechovského Karlovy Vary… takové byly. Součástí vernisáže, která se bude konat 4. 10. 2021 v 17 hodin, bude přednáška ředitele Státního okresního archivu v Karlových Varech Mgr. Milana Augustina.

Milovníci čtení si jistě užijí i Festival knihy. Připraven bude program pro děti i dospělé ve všech odděleních knihovny, jako například tvoření, dále se budou moci čtenáři zúčastnit přednášek, her a kvízů. Budou si moci vyzkoušet také 3D tisk či virtuální realitu. Dalšími zajímavými aktivitami jsou také Muzikohrátky a Slam Poetry. Akce se uskuteční v prostorách knihovny 5. 10. 2021 od 9 do 18 hodin.Týden knihoven bude v krajské knihovně spojen také s putovní fotografická výstava - Osudy Romů za druhé světové války - fotografické portréty sedmi přeživších obětí romské genocidy, pořízené fotografkou Janou Stachovou v roce 2019. Každý z portrétů doprovází stručné biografické shrnutí, přibližující osudy pamětníka za druhé světové války a jeho aktuální životní situaci. Sérii fotografií doplňuje informační panel zasazující fenomén romské genocidy do historického a mezinárodního kontextu.


Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:kú)