Svátek má: Izabela

Regiony

Velikost textu:

„Učme chemii atraktivně“ také v Karlovarském kraji

„Učme chemii atraktivně“ také v Karlovarském kraji

Recept na to, jak učit chemii na základních školách v České republice atraktivně, se již druhým rokem snaží dát stejnojmenná soutěž, kterou pořádá Svaz chemického průmyslu ČR ve spolupráci s předními českými firmami z tohoto odvětví.

Ilustrační foto
15. února 2021 - 12:00

Cílem soutěže je sdílet zkušenosti, tipy a praktické prezentace od samého začátku, kdy žáci a žákyně do světa chemie na základních školách vstupují.

Nejlepší osmička přihlášených projektů ze 2.ročníku byla prezentována na online konferenci, která se uskutečnila 27.ledna. Prezentace vítězných projektů a záznam celé konference jsou k dispozici online i pro ostatní vyučující chemie zdarma. Třetí ročník byl zahájen 30.října a uzávěrka bude 31.března 2021. Nejlepší předložené projekty z ročníku 2020/2021 budou finančně honorovány a vyhlášeny na Večeru s českou chemií v září 2021.

Ing. Oldřich Honzák, vedoucí personálního odboru Synthomer a.s., říká: „Chemie je všude kolem nás. Setkáváme se s ní denně v potravinách, léčivech a dalších výrobcích. Je to jeden z mála předmětů, který můžete učit opravdu prakticky. Bohužel na základních školách se s výukou začíná úplně nakonec a hodinová dotace je velice malá. Záleží tedy na učiteli, zda žáky nadchne, a ti pak pokračují ve studiu na středních a vysokých školách. základních školách také v našem kraji je mnoho skvělých kantorů, za všechny jmenujme 2. nebo 6. ZŠ Sokolov, kteří učí chemii originálně s entusiasmem. A my je chceme v jejich aktivitách podpořit, ať již finančně, nebo materiálním vybavením.“

A Ing. Honzák dál vysvětluje: „Soutěž „Učme chemii atraktivně“ podporujeme od pilotního projektu. V letošním roce jsme přispěli částkou 10.000 Kč. Pro vítěze krajských kol chceme nabídnout voucher na exkluzivní exkurzi do chemických provozů našeho závodu v Sokolově pro učitele ZŠ a také žáky.“Synthomer a.s. je jedním ze 128 členů Svazu chemického průmyslu ČR. V Karlovarském kraji, konkrétně v Sokolově, působí od roku 1917. Mezinárodní společnost Synthomer celoročně spolupracuje se základními školami v regionu a podporuje výuku chemie formou vybavení pro učebny a pedagogy i odborných konzultací pro ZŠ v Sokolově.

Karlovarskenovinky.cz informovala Martina Poštová za Synthomer a.s.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)