Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Univerzita třetího věku otevírá kurzy v novém akademickém roce

Univerzita třetího věku otevírá kurzy v novém akademickém roce

Sedmnáctý ročník Univerzity třetího věku, Západočeská univerzita (ZČU) v Chebu bude zahájen v září 2018. Zápisy do vyučovacích předmětů budou v pátek 7.září a v pátek 14.září.

Promoce Univerzity třetího věku
17. srpna 2018 - 12:00

V novém akademickém roce 2018/2019 nabízí Univerzita třetího věku výuku celkem 13 studijních programů. Takto široká studijní nabídka je možná i díky finanční podpoře města Cheb.

Posláním Univerzity třetího věku je dát seniorům šanci nahlédnout do vysokoškolského života, získat nové vědomosti, a tím obohatit jejich život. Zápis kurzů probíhá na celý akademický rok (2 semestry). V každém semestru pak výuka probíhá většinou v osmi dvouhodinových přednáškách či seminářích.

Obce mohou žádat o krajskou dotaci na pořízení Senior Expresu

V pátek, 7. září a v pátek, 14. září proběhnou v budově Fakulty ekonomické ZČU zápisy do vyučovaných předmětů. Noví zájemci se mohou zapsat například do předmětů Zázraky s tabletem (ovládání tabletů pro začátečníky), Dějiny českých zemí očima archeologie, Dějiny českých zemí 19. a 20. století (Holocaust, Křižovatka dějin – ČSR 1945-1948), Dějiny hudby, Paměť, Turistické zajímavosti, Základy práva, Základy informatiky, Zdravověda či Angličtina.

Informovala Simona Liptáková, tisková mluvčí Městského úřadu Cheb.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)