Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Úřad práce nabízí pomoc všem obyvatelům Domova ve Vejprtech

Úřad práce nabízí pomoc všem obyvatelům Domova ve Vejprtech

Úřad práce ČR nabízí pomocnou ruku všem obyvatelům Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech, které o uplynulém víkendu zasáhl požár. Poškození mohou požádat o dávku mimořádné okamžité pomoci, a to až do výše 51 150 Kč.

Úřad práce
22. ledna 2020 - 12:00

Úřad práce ČR je v úzkém kontaktu s vedením Města Vejprty i samotného zařízení. Zároveň personálně posiluje své zdejší kontaktní pracoviště, tak aby byl ze strany úřadu zajištěn veškerý servis.

„Jde o obrovskou tragédii, při které byly bohužel zmařené lidské životy. Naší maximální snahou je pomoci všem, kteří přišli při požáru o svůj majetek, v co nejkratší možné době. Proto vysíláme na místo čtyři další specialistky,“ uvádí generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Dávka mimořádné okamžité pomoci (MOP) je dávka jednorázová a pokrývá šest základních životních situací. V případě neštěstí ve Vejprtech ji ÚP ČR může poskytnout klientovi, kterého postihla vážná mimořádná událost a jeho sociální a majetkové poměry mu neumožňují překonat nepříznivou situaci. Výše poskytnuté podpory může dosáhnout až 15 násobku životního minima, tedy 51 150 Kč. Lidé, které postihl požár, mohou také požádat v rámci MOP o příspěvek na úhradu nezbytného jednorázového výdaje. Jedná se např. o zaplacení správního poplatku při ztrátě osobních dokladů, za vydání duplikátu rodného listu atd.

„Jsme připraveni zájemcům jakkoli pomoci, mohou se na nás tedy obracet i v případě, že budou potřebovat radu. Naši zaměstnanci jsou jim k dispozici na Kontaktním pracovišti ÚP ČR ve Vejprtech, které sídlí v prostorách městského úřadu,“ shrnuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.V případě zájmu o pomoc při odstraňování škod je ÚP ČR schopen zajistit v rámci veřejně prospěšných prací potřebné zaměstnance a maximálně zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí.

Karlovarskenovinky.cz informovala Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.úp)