Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

V hořícím karavanu našli hasiči tělo muže

V hořícím karavanu našli hasiči tělo muže

Příčinu požáru u Kynšperka na Sokolovsku vyšetřovatel požárů zatím nestanovil.

Karavan
18.únor 2016 - 07:30

K požáru odstaveného karavanu vyjížděli v neděli večer hasiči ze dvou jednotek. Karavan hořel nedaleko čerpací stanice v Kynšperku na Sokolovsku. V době příjezdu hasičů na místo byl požárem zasažený celý karavan. Po uhašení plamenů našli hasiči uvnitř karavanu tělo muže, záchranáři mu již nedokázali pomoc. Příčina požáru je zatím v šetření.

Ve Vřesové unikla kyselina, koncentrace mimo areál podniku hasiči nenaměřili. U události zasahovalo šest jednotek hasičů včetně chemiků z laboratoře v Třemošné.

K hlášenému úniku kyseliny chlorovodíkové ze zásobníku v areálu palivového kombinátu ve Vřesové vyjížděli hasiči z pěti jednotek v pondělí krátce po čtvrté hodině ráno. Hasiči se zaměřili na zjištění uniklých koncentrací výparů z nebezpečné látky, po celou dobu zásahu s použitím detekčních přístrojů měřili hladinu koncentrace v místě zásahu, v objektu podniku a také mimo areál podniku.


Na místo povolali i specialisty z chemické laboratoře v Třemošné, kteří prováděli měření v okolních obcích. Kromě samotného místa zásahu nezaznamenali hasiči žádné koncentrace, výpary z kyseliny tak mimo areál podniku vůbec neunikly. Hasiči informovali starosty okolních obcí o probíhajícím zásahu s tím, že není potřeba žádné další varování obyvatel, nikdo z obyvatel nebyl v ohrožení. Po přečerpání kyseliny ze zásobníku do jiných zásobníků hasiči v jedenáct hodin odpoledne zásah ukončili.

Karlovarskenovinky.cz informoval por. Bc. Martin Kasal, DiS, tiskový mluvčí HZS Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:hzs)