Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

V Hradním dvoře v Chebu se buduje nový Klub důchodců

V Hradním dvoře v Chebu se buduje nový Klub důchodců

Již několik měsíců funguje část bývalého hotelu Hradní dvůr jako dům s pečovatelskou službou. V současné době probíhá další etapa postupných úprav.

Rekonstrukce
13.březen 2016 - 07:00
V současné době probíhá další etapa postupných úprav areálu bývalého hotelu Hradní dvůr v Dlouhé ulici. V prostorách někdejší restaurace a jejího zázemí vzniká nový Klub důchodců. Hotov má být v průběhu dubna.

„Celkové náklady na úpravy zmíněných prostor včetně hygienického zázemí a pořízení nového nábytku mají činit přibližně 1,4 milionu korun,“ uvedl starosta Petr Navrátil. „V případě nábytku se nejedná o sériově vyráběný. Necháváme si ho zhotovit na zakázku, aby vyhovoval potřebám seniorů a zároveň měl delší životnost,“ dodal místostarosta Pavel Hojda.

V průběhu letošního roku se počítá rovněž s opravou zdi ve vnitrobloku včetně instalace nové vjezdové brány a drobnými sadovými úpravami. Zároveň se bude projektově připravovat plánovaná rekonstrukce sousedního velkého dvorního traktu s vjezdem z Hradební ulice.


„Počítáme s tím, že zde dojde k demolici nevzhledných garáží, které se do historického dvora vůbec nehodí. Celý dvorní trakt pak chceme upravit a otevřít ho. Částečně by měl sloužit i pro potřeby parkování. Pokud vše půjde bez komplikací, realizovat by se to mohlo v příštím roce,“ doplnil místostarosta Pavel Hojda.

Již několik měsíců funguje část bývalého hotelu Hradní dvůr jako dům s pečovatelskou službou. V rámci první etapy úprav tady totiž byla vloni dokončena výstavba 18 bytů pro seniory. Zároveň došlo k celkové opravě fasády, výměně všech dřevěných oken i střešní krytiny či instalaci nového výtahu.

„Celkové náklady činily téměř 19 milionů korun. Na výstavbu osmi bezbariérových bytů jsme získali dotaci od ministerstva pro místní rozvoj ve výši asi 3,7 milionu korun. Dalším půlmilionem přispěl Karlovarský kraj z programu na podporu obnovy památkových objektů,“ řekl starosta Petr Navrátil.

Bývalý hotel koupilo město s cílem zabránit jeho dalšímu chátrání v roce 2012 za cenu 3,9 milionu korun. O rok později byla zahájena první etapa jeho rekonstrukce. Informoval  Ing. Tomáš Ivanič, redaktor Chebských radničních listů.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:cheb)